VIDEO Všetko najlepšie, Jannik! Najväčší titul a dokonalý darček k narodeninám

Taliansky tenista Jannik Sinner vyhral v Toronte prvýkrát turnaj MastersTaliansky tenista Jannik Sinner vyhral v Toronte prvýkrát turnaj Masters Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn/The Canadian Press

TORONTO - Taliansky tenista Jannik Sinner vyhral v Toronte prvýkrát turnaj Masters, dočkal sa tri dni pred 22. narodeninami.

Nad Austrálčanom Alexom de Minaurom zvíťazil vo finále 6:4, 6:1 a porazil ho aj v piatom vzájomnom zápase. Na okruhu ATP oslávil rodák z Innichenu ôsmy titul.

Siedmy nasadený Sinner triumfoval druhýkrát v sezóne, vo februári nenašiel premožiteľa v Montpellier, kde sa tiež hralo na jeho obľúbenom tvrdom povrchu. Vo finále turnaja kategórie Masters uspel na tretí pokus po tohtoročnom a predvlaňajšom neúspechu v Miami.

Viac o téme: Alex de Minaur Jannik Sinner ATP Masters 1000 v Toronte