Ich úplne prvý zápas na medzinárodnom fóre: Individuálne chyby pochovali nádeje našich hokejistov

Tréner hokejovej šestnástky Michal BlanárTréner hokejovej šestnástky Michal Blanár Zdroj: hockeyslovakia.sk

FUSSEN - Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov prehrala v úvodnom medzinárodnom vystúpení v sezóne 2023/24 so švajčiarskymi rovesníkmi 3:6.

Na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene ju čakajú ešte dve konfrontácie. Vo štvrtok od 16.00 nastúpi proti domácim a v piatok od 11.00 proti Rakúsku.

Tréner Michal Blanár má k dispozícii výlučne hráčov s kmeňovým ročníkom narodenia 2008. Pre všetkých bola stredajšia konfrontácia vôbec prvá na medzinárodnom ľade.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 16 rokov

Slovensko – Švajčiarsko 3:6 (1:3, 2:1, 0:1)
Góly: 14. Stankoven (Ondrejčák, Syrný), 23. Rausa (Kazda, Ďurčo), 29. Habda – 3. Sauthier (Kriesi, Troxler), 6. Bouvard (Guzzi), 17. Kriesi (Sauthier), 33. Dubé (Berger, Achermann), 59. Liniger (Dubé, Bouvard), 60. Troxler. Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, strely na bránku: 21:23.

Zostava SR 16: Urban – Požgay, Floriš, Šuranyi, Varga, Kovalčík, Imriška, Koiš, Syrný – Kizák, Habda, Matta – Kazda, Ďurčo, Zvolenský – Rausa, Macák, Kubát – Ondrejčák, Stankoven, Rezničák

hlas po zápase /zdroj hockeyslovakia.sk/:

Michal Blanár, tréner SR 16: "Bol to prvý zápas na medzinárodnom fóre pre všetkých chalanov. Pripravovali sme ich na to. Vstup do zápasu bol celkom dobrý, ibaže po dvoch veľkých individuálnych chybách sme inkasovali. Znížili sme na 1:2, ale prišla ďalšia chyba a skóre bolo 1:3. Počas prvej prestávky sme chlapcov vyzývali, aby zjednodušili hru, hrali viac tímovo a rozumne. Aby sa vyvarovali zbytočných chýb.

Vstup do druhého dejstva bol skvelý, dali sme gól v presilovke aj v oslabení. Vyrovnali sme na 3:3, ale opäť prišla individuálna chyba a gól na 3:4. V tretej tretine sme sa snažili vyrovnať, preklopiť duel na našu stranu, ale minútu a pol pred koncom si Švajčiari vedenie postili a napokon skórovali aj do prázdnej bránky. Zápas z nášho pohľadu rozhodli spomínané individuálne chyby. V našej snahe bude odstrániť ich do najbližšieho zápasu."