Pražský bič plieskal na konci: Slavia si do odvety odnáša dvojgólový náskok, Sparta zasa manko

Gólové oslavy futbalistov pražskej SlavieGólové oslavy futbalistov pražskej Slavie Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha v zostave so slovenským útočníkom Ivanom Schranzom sa priblížili k postupu do Európskej ligy UEFA. V prvom zápase play-off zdolali na domácom trávniku ukrajinský tím FC Zorja Luhansk 2:0.

Výraznú hernú a streleckú prevahu (12:1 na bránku) potvrdili dvoma gólmi v záverečnej štvrťhodine. Schranz odohral 57. minút, jeho krajania Jakub Hromada a Michal Tomič boli na lavičke. Odveta je na programe o týždeň 31. augusta v poľskom Lubline.

Na snímke vľavo hráč Galéria fotiek (3) Na snímke vľavo hráč Aberdeenu Graeme Shinnie a hráč Häckenu Ibrahim Sadiq

Prvý duel medzi švédskym BK Häcken a škótskym FC Aberdeen sa skončil nerozhodne 2:2. Domáci viedli od 69. minúty 2:0, no už o desať minút bolo vyrovnané.

Sparta si domov odnáša dvojgólové manko

Futbalistom Sparty Praha sa vzdialil postup do skupinovej fázy Európskej ligy. V prvom zápase play-off prehrali na ihrisku Dinama Záhreb 1:3.

Slovenský stredopoliar Sparty Lukáš Haraslín hral do 62. minúty. Bližšie k postupu do ďalšej fázy sú aj hráči Olympiakosu Pireus, ktorí doma zdolali FK Čukarički 3:1.