Nováčik z Košíc sa konečne dočkal: Vo východoslovenskom derby raboval na Zemplíne

Zľava Ján Krivák (Košice) a Lukáš Šimko (Michalovce)Zľava Ján Krivák (Košice) a Lukáš Šimko (Michalovce) Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Futbalisti FC Košice zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:0 a v 5. kole Niké ligy si pripísali prvé víťazstvo v sezóne. Michalovce prehrali tretí zápas po sebe a so skóre 0:7 a jedným bodom sú priebežne na poslednom 12. mieste súťaže.

Michalovce 25. augusta (TASR) - Futbalisti FC Košice zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:0 a v 5. kole Niké ligy si pripísali prvé víťazstvo v sezóne. Michalovce prehrali tretí zápas po sebe a so skóre 0:7 a jedným bodom sú priebežne na poslednom 12. mieste súťaže.

Košičania dvoma gólmi zúročili prevahu v prvom polčase. Počas neho si vypracovali viacero gólových príležitostí, po strele Faška ešte domácemu brankárovi Szárazovi pomohla žŕdka. V 36. minúte prvýkrát inkasoval, keď sa prízemnou strelou presadil Medved.

Vpravo Žan Medved (Košice) Galéria fotiek (10) Košice strieľajú gól Zdroj: TASR/Roman Hanc

O päť minút domáci nezvládli situáciu po rohovom kope a od obrancu Marjanoviča sa lopta dostala za michalovského brankára.

Michalovčania sa v druhom polčase snažili zvýšiť ofenzívnu aktivitu, no hostia kontrolovali dianie na ihrisku. Dve sľubné šance zvýšiť náskok Košíc mal Medved, v 82. minúte trafil do žŕdky.

Hráči FC Košice sa Galéria fotiek (10) Radosť Košičanov Zdroj: TASR/Roman Hanc

5. kolo Niké ligy:

MFK Zemplín Michalovce - FC Košice 0:2 (0:2)
Góly: 36. Medved, 41. Marjanovič (vlastný). Rozhodovali: Marhefka - Zemko, Kuba, ŽK: Bahi - Turčák, Golikov, 2074 divákov

Michalovce: Száraz - Bednár, Marjanovič, Volanakis, Šimko (64. Magda), Bahi - Karasjuk, D. Pavúk, Steinhübel (46. Danko) - Marcin (46. Žofčák), Issa (46. Jánošík)

Košice: Kira - Golikov (90.+1 Sovič), Šindelář, Mizerák, Krivák - Greššák (77. Qose), Turčák (89. Petrák) - Fabiš, Faško, Pačinda (76. Vasiľ) - Medved (88. Sagna)

hlasy:

Marek Petruš, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Košičania dnes zaslúžene zvíťazili, boli lepšie mužstvo. Naša hra nie je dobrá, trápime sa. Prvý polčas bol z našej strany slabučký. Dostali sme dva góly, ktoré nás zlomili. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, ale je to málo na to, aby sme v takomto zápase aspoň remizovali."

Tréner MFK Zemplín Michalovce Galéria fotiek (10) Tréner Michaloviec Marek Petruš Zdroj: TASR/Roman Hanc

Anton Šoltis, tréner FC Košice: "Na tento zápas sme sa zodpovedne pripravovali. Mali sme za sebou silných súperov a do Michaloviec sme išli s cieľom zvíťaziť. Po dobrom výkone a zaslúženom víťazstve odchádzame spokojní. Mali sme ešte príležitosti zvýšiť efektivitu, trikrát sme trafili žŕdku. Chlapci si zaslúžia pochvalu po dobrom výkone. Je iba začiatok sezóny, musíme pracovať ďalej."

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce FC Košice Niké liga