Real tŕpol až do záveru: Nezastaviteľný Bellingham vystrelil gigantovi ďalšie víťazstvo

Jude Bellingham a jeho gólové oslavyJude Bellingham a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Lalo R. Villar

VIGO - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili 1:0 vo Vigu a aj po treťom kole udržali stopercentnú bilanciu v novej sezóne španielskej ligy. Výhru zariadil v 81. minúte anglický záložník Jude Bellingham, ktorý potvrdil aktuálnu streleckú formu.

Real mohol viesť už v 69. minúte, Rodrygo ale brankára Villara z penalty neprekonal. Favorit tak udrel až po rohovom kope v závere.

Joselu, ktorý nahradil v prvej polovici zraneného Vinicusa Júniora, predĺžil centrovanú loptu a Bellingham hlavou zblízka zakončil. Letná posila z Dortmundu za viac ako 100 miliónov eur sa trafila vo všetkých kolách a na konte má štyri góly

Vigo podľahlo "Bielemu baletu" po siedmy raz za sebou. Navyše prehralo aj druhý domáci zápas v sezóne a v tabuľke má jediný bod.

Frustrovaný Iago Aspas Galéria fotiek (6) Ikona Celty Iago Aspas Zdroj: SITA/AP/Lalo R. Villar

V úvodmom piatkovom zápase UD Las Palmas remizoval na domácom štadióne s Realom Sociedad San Sebastian 0:0.