Historický výkon kenského nezmaru: Kipyegonová triumfovala v dvoch rôznych disciplínach!

Keňanka Faith Kipyegonová (vpravo) víťazí v behu na 5 000 m na atletických MS v BudapeštiKeňanka Faith Kipyegonová (vpravo) víťazí v behu na 5 000 m na atletických MS v Budapešti Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

BUDAPEŠŤ - Keňanka Faith Kipyegonová získala na atletických MS v Budapešti druhú zlatú medailu. Po triumfe na trati 1500 m zvíťazila aj na 5000 m v čase 14:53,88 min.

Stala sa vôbec prvou v histórii, ktorá uspela na MS na týchto dvoch vytrvaleckých tratiach. Vybojovala štvrtý titul majsterky sveta, no prvý na päťtisícke, všetky predchádzajúce má z trate 1500 m.

Striebro získala časom 14:54,11 Holanďanka Sifan Hassanová, ktorá mala v Budapešti mimoriadne náročný program, keď absolvovala aj 1500 a 10.000 m a iba pád v boji o zlato na najdlhšej trati ju pripravil o historický počin.

Mohla získať cenný kov na všetkých troch tratiach, no napokon odíde z Maďarska s dvoma, na 1500 m získala bronz. Celkovo má na konte šesť medailí z MS - dve zlaté, jedno striebro a tri bronzy. Tretiu priečku v Budapešti obsadila Keňanka Beatrice Chebetová výkonom 14:54,33.

MS v Budapešti - 5000 m žien:
1. Faith Chepngetich Kipyegonová (Keňa) 14:53,88 min, 2. Sifan Hassanová (Hol.) 14:54,11, 3. Beatrice Chebetová (Keňa) 14:54,33, 4. Margaret Chelimo Kipkemboiová (Keňa) 14:56,62, 5. Ejgayehu Tayeová 14:56,85, 6. Medina Eisová 14:58,23, 7. Freweyni Hailuová (všetky Et.) 14:58,31, 8. Nozomi Tanaková (Jap.) 14:58,99, 9. Elise Crannyová (USA) 14:59,22, 10. Lilian Kasait Rengeruková (Keňa) 14:59,32

Viac o téme: Faith Kipyegonová