No konečne, Le Parisien, už bolo načase: PSG so Škriniarom mali rytmus á la Liga majstrov

Luis EnriqueLuis Enrique Zdroj: SITA/AP/Julio Cortez

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint-Germain zaknihovali prvý triumf v novom ročníku Ligue 1. Parížania v sobotnom stretnutí zdolali vicemajstra uplynulej sezóny Racing Lens 3:1. Plnú minutáž za PSG absolvoval tretíkrát za sebou slovenský reprezentant Milan Škriniar.

Obhajca titulu v prvom polčase dominoval v držaní lopty v percentuálnom pomere 69:31. Do vedenia sa favorit dostal v závere prvého dejstva, keď z hranice šestnástky obstrelil brániaceho hráča Marco Asensio, pre ktorého to bol premiérový súťažný gól Parku princov. Sedem minút po zmene strán zabezpečil domácim dvojgólové vedenia Kylian Mbappé.

"Bol by som rád, keby sa veci vyvíjali tak, ako v tomto zápase. Vo futbale sa však vždy vyskytnú prekvapenia," uviedol po stretnutí hlavný tréner PSG Luis Enrique.

Mbappé bol blízko k druhému presnému zásahu v 65. minúte, ale jeho strelu zneškodnil brankár Brice Samba. Najlepší ligový kanonier predošlého ročníka sa však dočkal aj druhýkrát, keď v 90. minúte s prispením dvoch tečov zvýšil už na 3:0.

V poslednej piatej nadstavenej minúte sa ešte presadili hostia a aj v tomto prípade prispel strelcovi teč. Pokus Morgana Guilavoguiho sa obtrel o stehno brániaceho slovenského obrancu Milana Škriniara a Gianluigi Donnarumma nedokázal zareagovať. Luis Enrique však bol spokojný s nasadením jeho tímu: "Bol tam rytmus Ligy majstrov. Moji hráči boli veľmi odvážni proti tímu, ktorý dobre bráni. Vytvorili sme si veľa šancí."

Lens dokázal v druhom polčase priamo ohroziť bránu domácich štyrikrát. Tréner hostí Franck Haise si však uvedomoval, že ofenzívnejší herný prejav vicemajstra si vyžiadal svoju daň v defenzíve: "V druhom polčase sme to otvorili. Nevzdali sme sa, ale medzi oboma mužstvami bol príliš veľký rozdiel."

Viac o téme: PSG Milan Škriniar Luis Enrique Racing Lens