Bellingham v posledných sekundách spasil Real, osemgólová prestrelka na pôde Realu Sociedad

Jude Bellingham zariadil triumf RealuJude Bellingham zariadil triumf Realu Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Realu Madrid si aj po 4. kole španielskej La Ligy držia stopercentnú bilanciu. V sobotu však vydreli domáce víťazstvo 2:1 nad Getafe až v samom závere, v piatej minúte nadstaveného času o ňom rozhodol Jude Bellingham.

Real má na čele priebežnej tabuľky päťbodový náskok pred prenasledovateľmi, Atlético Madrid, Girona a Barcelona však môžu manko skresať, ak uspejú v nedeľňajších zápasoch.

"Biely balet" nezachytil úvod stretnutia a od 11. minúty prehrával po góle Borju Mayorala. Po prestávke však vyrovnal Joselu a v nadstavenom čase rozhodla ďalšia nová posila domácich. Bellingham potrestal jedinú chybu brankára hostí Davida Soriu a rozhodol o troch bodoch pre favorita. Anglický reprezentant potvrdil výbornú streleckú formu, skóroval aj vo štvrtom ligovom zápase sezóny. Na konte má už päť presných zásahov.

Hráči Realu Sociedad San Sebastián sa po troch remízach dočkali prvého víťazstva v sezóne. Na domácej pôde zdolali Granadu 5:3 aj vďaka dvom presným zásahom japonského útočníka Takefusu Kuba.

Druhý triumf v sezóne zaznamenal Betis Sevilla, ktorý zdolal Rayo Vallecano 1:0.

La Liga - 4. kolo:

CD Alaves - FC Valencia 1:0 (1:0)
Gól: 6. Ozkacar (vl.)

Real Sociedad San Sebastián - Granada CF 5:3 (2:1)
Góly: 9. a 44. Kubo, 59. Zubimendi, 67. Barrenetxea, 76. Bosch (vl.) - 35. Le Normand (vl.), 83. Boye, 90.+9 Zaragoza

Real Madrid - Getafe CF 2:1 (0:1)
Góly: 47. Joselu, 90.+5 Bellingham - 11. Mayoral

Betis Sevilla - Rayo Vallecano 1:0 (0:0)
Gól: 53. Jose

Viac o téme: Getafe Real Madrid CF Joselu Jude Bellingham