VIDEO Slovenský majster bojoval, ale nestačilo to: Košice padli aj v druhom zápase Ligy majstrov

Vľavo brankár Dominik Riečický (Košice), vpravo Noah Rod (Ženeva)Vľavo brankár Dominik Riečický (Košice), vpravo Noah Rod (Ženeva) Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice prehrali v domácom zápase Ligy majstrov so švajčiarskym tímom Servette Ženeva 2:3.

Aj po druhom stretnutí v základnej časti sú bez bodu. Góly slovenského majstra strelili Filip Krivošík a Mário Lunter. Košičania sa v LM najbližšie predstavia v piatok 8. septembra na ľade nemeckého majstra Red Bull Mníchov.

Košičania sa v prvej tretine prezentovali odvážnym hokejom a viackrát si vytvorili nádejné gólové príležitosti. V koncovke však zlyhali a k otvoreniu skóre im nepomohli ani dve presilovky či šance Krivošíka a Fejesa z prečíslení. Krivošík si všetko vynahradil po 24 sekundách druhej časti, keď sa natlačil pred brankára Desclouxa a otvoril skóre - 1:0.

Vľavo Filip Krivošík (Košice), Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/František Iván

Druhá časť však herne patrila hosťom, ktorí v 25. minúte vyrovnali gólom Roda a o tri minúty už viedli po zakončení Lennströma. Domáci sa aj v druhej tretine dostali do niekoľkých šancí a v 39. minúte vyrovnali po strele Luntera - 2:2.

Rozhodujúci moment priniesla 45. minúta, v ktorej Jooris zblízka dostal puk za Riečického - 2:3.

Gólová radosť hokejistov Ženevy Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/František Iván

Každý z účastníkov Ligy majstrov odohrá v základnej časti 6 zápasov. Košičanov čakajú v závere nasledujúceho týždňa dva duely na klziskách súperov. V piatok 8. septembra predstavia na ľade Mníchova a o dva dni nastúpia proti švajčiarskemu Rapperswill-Jona Lakers. Z 24 tímov postúpi zo základnej časti do play off 16 najlepších.

Liga majstrov - 2. kolo:

HC Košice - Servette Ženeva 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 21. Krivošík (M. Lunter, Breton), 39. Lunter (Krivošík) – 25. Rod (Richard, Lennström), 28. Lennström (Vatanen, Rod), 45. Jooris (Le Coultre, Chanton). Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. – Jedlička, D. Konc ml., vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 0:0 a slabenia: 0:0, 4033 divákov.

Košice: Riečický - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, A. Bartoš - Krivošík, Chovan, Lunter - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lamper, Berger, Bartánus - Jokeľ, Šimun, Rogoň

Ženeva: Descloux - Karrer, Lennström, Vatanen, Maurer, Chanton, Le Coultre, Jacquemet - Miranda, Filppula, Winnik - Praplan, Richard, Pouliot - Hartikainen, Manninen, Rod - Cavalleri, Jooris, Maillard

hlasy:

Dan Ceman, tréner HC Košice: "Myslím si, že to bol obojstranne výborný hokej. Cítil som z našich hráčov, že majú veľa energie. Ďalšiu nám dodali aj fanúšikovia, ktorí nás hnali vpred. V prvej tretine sme hrali dobre, v druhej nás súper zatlačil. V záverečnej tretine sme inkasovali trochu nešťastný gól, na ktorý sme už nedokázali zareagovať. Som hrdý na tím a na to, ako sme bojovali."

Jan Cadieux, tréner Servette Ženeva: "Prvá tretina nebola z našej strany dobrá. V druhej sme inkasovali ako prví, no potom sme dokázali vyrovnať a dostali sme zápas pod kontrolu. Aj v tretej časti sa dianím na ľade potvrdilo, že to bol veľmi kvalitný zápas vzhľadom na to, že je iba začiatok sezóny."

Mário Lunter, strelec druhého gólu Košíc: "Začiatok sme mali veľmi dobrý, mali sme aj dobrý pohyb. Presvedčili sme sa, že sa dá hrať s každým, keď sa na to správne nastavíme v hlavách. Myslím si, že to bol z našej strany veľmi dobrý zápas, no škoda, že sme ho prehrali. Myslím si, že dnes sme si bodík zaslúžili."