Bayern v druhom polčase otočil zápas v Mönchengladbachu, Bero pri remíze Bochumu v Augsburgu

Mathys Tel a jeho gólové oslavyMathys Tel a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Borussie Mönchengladbach 2:1 a s deviatimi bodmi sú na druhom mieste tabuľky, o skóre za Leverkusenom.

Mníchovčania vyhrali nad týmto súperom po šiestich vzájomných dueloch, v ktorých mali bilanciu 0-2-4. Domácich poslal do vedenia v 30. minúte japonský obranca Ko Itakura, Bayern vyrovnal v 58. minúte zásluhou Leroya Saneho a 87. rozhodol o jeho triumfe Mathys Tel.

Mathys Tel a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

VfL Bochum v zostave so slovenským stredopoliarom Matúšom Bero remizovali na ihrisku Augsburgu 2:2. Oba góly hostí strelil Takuma Asano. Bero hral do 81. minúty. Oba tímy majú v tabuľke dva body, na prvú výhru stále čakajú.

Vo výbornom štarte pokračuje Leverkusen, ktorý vyhral aj tretí zápas v sezóne. Doma rozdrvil Darmstadt 5:1 a vedie tabuľku s plným počtom bodov. Dva góly Bayeru dal Victor Boniface.

Bundesliga - 3. kolo Bundesligy:

Borussia Mönchengladbach - Bayern Mníchov 1:2 (1:0)
Góly: 30. Itakura - 58. Sane, 87. Tel

FC Augsburg - VfL Bochum 2:2 (1:1)
Góly: 36. Beljo, 63. Demirovič – 45.+3 a 65. Asano
/M. Bero (Bochum) hral do 81. min, v 46. min dostal ŽK/

Werder Brémy – 1. FSV Mainz 05 4:0 (1:0)
Góly: 3. Ducksch (z 11 m), 53. Stage, 82. Bittencourt, 84. Njinmah

TSG 1899 Hoffenheim – VfL Wolfsburg 3:1 (1:1)
Góly: 45.+2 Brooks, 60. Beier, 74. Skov - 36. Tomás

Bayer Leverkusen – SV Darmstadt 98 5:1 (1:1)
Góly: 21. a 61. Boniface, 49. Palacios, 68. Hofmann, 83. Hložek – 25. Vilhelmsson

VfB Stuttgart – SC Freiburg 5:0 (3:0)
Góly: 8. a 62. Führich, 17. a 19. Guirassy, 75. Millot

Viac o téme: Borussia Mönchengladbach Bochum FC Bayern Mníchov Harry Kane Matúš Bero Mathys Tel