VIDEO Pán Messi, sňať pred Vami tisíc cylindrov: Najlepší hráč dejín ukážkovo spasil Argentínu

Koza, GOAT, alebo najlepší hráč všetkých čias - Lionel MessiKoza, GOAT, alebo najlepší hráč všetkých čias - Lionel Messi Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

BUENOS AIRES - Futbalisti Argentíny víťazne vstúpili do juhoamerickej kvalifikácie MS 2026. Úradujúci majstri sveta zdolali v úvodnom zápase Ekvádor 1:0 gólom Lionela Messiho zo 78. minúty. Úspešný štart zaznamenala aj Kolumbia, ktorá si doma poradila s Venezuelou rovnako 1:0.

Argentínčania mali pred 80.000 divákmi na Estadio Monumental v Buenos Aires celý zápas hernú prevahu (držanie lopty 71 percent, 9:4 na strely), vypracovali si aj niekoľko šancí, no obrana hostí na čele s brankárom Hernanom Galindezom dlho odolávala.

V prvom polčase trafil Lautaro Martinez aj žrď. Favorit zlomil odpor súpera až v 78. minúte, keď Messi z priameho kopu výstavne zakrútil loptu ľavačkou presne k žrdi. Reprezentačný kapitán strelil svoj 29. gól v juhoamerických kvalifikáciách, čím vyrovnal historický rekord. Dotiahol sa na lídra Uruguajčana Luisa Suáreza, bývalého spoluhráča z FC Barcelona.

Radosť Argentínčanov po jedinom Galéria fotiek (6) Argentínska radosť po presnom zásahu Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

"Bol to náročný duel, veľmi fyzický. Ekvádor ukázal, že má vynikajúcich hráčov. Boli fyzicky dobre pripravení a mali jasno v tom, ako chcú hrať. My sme vedeli, že v každom zápase musíme podať stopercentný výkon, aby sme uspeli," hodnotil duel Messi, ktorý vlani priviedol národný tím k zisku titulu na MS v Katare.

"Ukázali sme, že náš tím sa neuspokojí s tým, čo dosiahol, hoci je to niečo historické a výnimočné. To, čo sme vybojovali, znamená veľa a vychutnali sme si to, no tým sa naša práca nekončí. Musíme sa pozerať smerom dopredu," citovala ho agentúra AFP.

V Barranquille rozhodol o triumfe domácej Kolumbie nad Venezuelou na začiatku druhého polčasu Rafael Borre. Paraguaj remizoval s Peru 0:0, hostia hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Luisa Advinculu.