VIDEO Daňo v Lige majstrov zariadil triumf Třinca vo Fínsku, Mannheim deklasoval Lukko Rauma

Marko Daňo oslavuje gól v drese TřincaMarko Daňo oslavuje gól v drese Třinca Zdroj: Profimedia

LAHTI - Hokejisti českého šampióna HC Oceláři Třinec dosiahli vo štvrtom zápase Ligy majstrov svoje prvé víťazstvo. Na ľade fínskeho tímu Pelicans Lahti zvíťazili 3:1.

Slovenský útočník Marko Daňo zvýšil v 2. tretine na priebežných 2:0 a jeho zásah sa neskôr ukázal ako víťazný. Po jednej asistencii si pripísali Libor Hudáček a Vladimír Dravecký.

Hráči Adleru Mannheim zvíťazili na ľade fínskeho tímu Lukko Rauma 6:0. Po treťom víťazstve majú na konte 10 bodov. Rauma prehrala prvýkrát po troch víťazstvách.

V základnej časti Ligy majstrov sa prestaví 24 tímov, z ktorých 16 najlepších postúpi do play off. Istým krokom smerujú do vyraďovacej časti hráči fínskeho tímu Ilves Tampere, ktorí zvíťazili vo všetkých štyroch doterajších zápasoch.

V nedeľňajšom stretnutí zdolali Vítkovice 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. V drese hostí nebodoval ani jeden zo slovenskej trojice Rastislav Dej, Juraj Mikúš, Mário Grman.

Okrem hráčov Ilves Tampere majú štyri víťazstvá iba hokejisti švédskeho Växjö Lakers. V nedeľňajšom súboji triumfovali nad švajčiarskym EHC Biel-Bienne 4:0. Piatkový premožiteľ slovenského majstra EHC Red Bull Mníchov v nedeľu na domácom ľade zdolal HC TWK Innsbruck 9:2.

Hráči švédskeho tímu Färjestads BK potvrdili pozíciu favorita, keď zdolali dánsky Aalborg 8:0. Vo štvrtom zápase dosiahli tretie víťazstvo a sú blízko k postupu do play off. Pre "pirátov" z Aalborgu to bola štvrtá prehra a v tabuľke majú naďalej jeden bod.

Liga majstrov - 4. kolo:

Lukko Rauma - Adler Mannheim 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)
Góly: 1. Bennett, 13. Fischbuch, 18. Vey, 44. Loibl, 45. Holzer, 54. Wolf

Ilves Tampere - HC Vítkovice Ridera 3:2 pp a sn (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 36. Lancaster, 37. Nyman, roz. sn Lancaster - 5. Kalus, 14. Prčík

Pelicans Lahti - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Góly: 60. Tukiainen - 23. Voženílek, 29. DAŇO (HUDÁČEK), 37. Walega (DRAVECKÝ)

Växjö Lakers - EHC Biel-Bienne 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Rosen, 15. Agren, 23. Lundberg, 59. Kossila

EHC Red Bull Mníchov - HC TWK Innsbruck 9:2 (3:1, 3:1, 3:0)
Góly: 5. Abeltshauer, 9., 30. a 44. Smith, 17. a 57. Parkes, 24. a 53. Ortega, 25. MacWilliam - 6. Bar, 29. Mackin

Färjestads BK - Aalborg Pirates 8:0 (4:0, 0:0, 4:0)
Góly: 5. Björklund, 6. a 45. Tomášek, 9. Westfalt, 17. Lindqvist, 49. Kellman, 49. a 55. Lawner

Viac o téme: Juraj Mikúš Rastislav Dej Pelicans Lahti Libor Hudáček Liga majstrov Marko Daňo Vladimír Dravecký Mário Grman HC Oceláři Třinec