VIDEO Ragbisti JAR začali obhajobu titulu na MS víťazstvom, Japonci to zvládli aj bez kapitána

Juhoafrickí ragbisti začali obhajobu titulu majstrov sveta víťazstvom nad Škótskom.Juhoafrickí ragbisti začali obhajobu titulu majstrov sveta víťazstvom nad Škótskom. Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

PARÍŽ - Juhoafrickí ragbisti začali obhajobu titulu majstrov sveta víťazstvom 18:3 nad Škótskom. "Springboks" zlomili odpor tímu z Britských ostrovov v druhom polčase a pripísali si prvé štyri body do tabuľky "skupiny smrti" B, v ktorej sú ešte jednotky svetového rebríčka Íri, Tonga a Rumunsko.

V dlho vyrovnanom dueli vyhrali Juhoafričania prvú polovicu len tesne 6:3 po trestných kopoch Manieho Libboka. Po prestávke však favoriti nastúpili na ihrisko v Marseille s novou intenzitou a súperovi odskočili vďaka dvom päťkám počas troch minút, ktoré položili Steph du Toit a Kurt-Lee Arendse. Zápas tým po 50 minútach mužstvo JAR prakticky rozhodlo, Škótsko na zvrat sily nemalo.

Japonci zvládli Čile aj bez kapitána

Usporiadatelia a štvrťfinalisti vlaňajšieho šampionátu Japonci prišli pred stretnutím proti Čile o zraneného kapitána Kazukiho Himena, ale nováčika MS porazili v Toulouse 42:12. Do tabuľky skupiny D s Anglickom, Samoou a Argentínou navyše získali bonusový bod, keďže položili šesť päťiek.

Viac o téme: Škótsko Ragby Južná Afrika