Kam príde, tam len výsmech a škodoradosť: Anglická čierna ovca opäť stredobodom záujmu

Harry Maguire v národnom dreseHarry Maguire v národnom drese Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

GLASGOW - Obranca Harry Maguire si v prípravnom zápase v Glasgowe dal nielen vlastný gól, ale ešte musel znášať ďalšiu paľbu kritiky nielen škótskych fanúšikov.

Tréner anglických futbalistov Gareth Southgate sa tridsaťročného obrancu Manchestru United po výhre 3:1 pred novinármi zastal a naopak považuje za smiešne, že jedna z jeho opôr je v takej nemilosti.

"Bol pre nás stálicou v jednom z najúspešnejších období anglického futbalu, jeho kľúčovou súčasťou. Pochopím, keď naňho kričia škótski fanúšikovia, ale ako sa k nemu správajú naši vlastní komentátori, experti a ďalší... Nikdy som nezažil hráča, aby sa o ňom takto hovorilo. A to už dlhšiu dobu, je to smiešne. A ma to rozčuľuje," hneval sa Southgate.

Maguire, ktorý bol do júla v United kapitánom, prišiel na ihrisko v Hampden Parku na druhý polčas. Angličania viedli 2:0, v 67. minúte si ale zrazil center do vlastného gólu. Po celý čas na trávniku sa mu vysmievali škótski diváci prakticky pri každom kontakte s loptou.

Viac o téme: Anglicko Škótsko Gareth Southgate Harry Maguire