Veľké prekvapenie na úkor PSG: Škriniar sa len bezmocne prizeral, spravili z neho štatistu

Milan Škriniar (úplne vpravo)Milan Škriniar (úplne vpravo) Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint-Germain utrpeli v 5. kole Ligue 1 prvú prehru v novej sezóne. Úradujúci francúzsky majster podľahol OGC Nice v Parku princov 2:3.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral opäť celý zápas, no tentoraz nemal po boku kapitána Marquinhosa, ale Portugalčana Danila Pereiru. Parížania síce v prvom dejstve mali navrch v držaní lopty (64:36), ale viac streleckých pokusov vyslali na bránu súpera hostia.

Jedna zo štyroch zapadla za brankára Gianluigiho Donnarummu v 21. minúte, keď sa presadil nigérijský útočník Terem Moffi, ktorý v šestnástke obstrelil Škriniara. "Počas celého zápasu boli hráči Nice živší ako my," uviedol po stretnutí hlavný tréner domácich Luis Enrique.

Už o osem minút dokázal vyrovnať šiestym ligovým gólom kanonier Kylian Mbappé, no krátko po zmene strán urobil Moffi opäť zo Škriniara štatistu a nabiehajúci Gaetan Laborde zabezpečil hosťom vedenie 2:1.

Po štvrťhodine si pozície obaja hráči vymenili, keď Laborde dlhou prihrávkou našiel 24-ročného Nigérijčana a ten druhýkrát v zápase ľavačkou obstrelil slovenského obrancu.

Prvý triumf Nice na pôde PSG od roku 2009

PSG dokázali ešte znížiť v 87. minúte zásluhou Mbappého, to však nič nezmenilo na plnom bodovom zisku Nice. Pre klub z Azúrového pobrežia to bol prvý ligový triumf na pôde Paríža od novembra roku 2009. Najúspešnejší francúzsky klub vtedy obsadil v tabuľke až 13. priečku.

Paríž po strate bodov klesol na 3. miesto a s ôsmimi bodmi zaostáva o dva za vedúcim AS Monaco. "Samozrejme, prehra bolí, všetci sa musíme zlepšiť, vrátane mňa. Páčilo sa mi však naše rozpoloženie. Nice hralo skvelý futbal, ale nemám obavy. Videl som, že fanúšikovia podporovali svoj tím, aj keď sme prehrávali o dva góly," povedal španielsky kouč.

Milan Škriniar v súboji Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Nice má po piatich kolách na konte 9 bodov a v tabuľke mu patrí 2. priečka. Deviaty klub minulého ročníka sa tak úspešne odrazil za vylepšením tabuľkového postavenia.

"Všetko musí byť perfektné, aby sme tu dosiahli dobrý výsledok. Súper nesmie hrať na svojej najlepšej úrovni a my musíme podať kompletný výkon. Okrem taktických aspektov som videl tím bojovníkov," poznamenal kormidelník hostí Francesco Farioli.

Viac o téme: PSG Milan Škriniar OGC Nice