Slovenské publikum dostali do varu: Futsalisti v boji o MS proti Francúzom s neskutočným záverom!

Zľava Sid Belhaj (Francúzsko) a Tomáś Drahovský (Slovensko) v súbojiZľava Sid Belhaj (Francúzsko) a Tomáś Drahovský (Slovensko) v súboji Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

LEVICE - Slovenskí fustaloví reprezentanti remizovali v úvodnom zápase C-skupiny elitného kola kvalifikácie MS 2024 s Francúzskom 4:4, keď skóre vyrovnali dvoma gólmi v predposlednej minúte. Zverenci Mariána Berkyho sa najbližšie stretnú v stredu v Pule s domácim Chorvátskom, ich tretí súper v skupine je Nemecko.

Slováci odštartovali v domácom prostredí lepšie a v siedmej minúte sa ujali vedenia zásluhou Drahovského. Náskok im však vydržal iba dve minúty, keď vyrovnal Mohammed a v 12. minúte poslal favoritov do vedenia Toure. Vyrovnanie však prišlo expresne už o dvanásť sekúnd, keď si dal vlastný gól Mohammed.

V druhom polčase to bola taktická bitka, Francúzi boli nebezpečnejší, ale domáci ich dobre bránili. Hostia mohli skórovať desať minút pred koncom, no ďalekonosná strela Mohammedova skončila na žrdi. O chvíľu neskôr zastavil dobrý pokus Drahovského pred bránkou Zaťovič.

Francúzi išli do späť vedenia v 34. minúte, keď Saadaoui našiel krížnou prihrávkou na ľavej strane Mouhoudineho. Slováci hrali power play, no dve minúty pred koncom inkasovali od rovnakého hráča. Divákom v Leviciach však predviedli výborný záver, keď po góloch Drahovského a Bača v rozpätí siedmich sekúnd zariadili remízu 4:4.

Radosť futsalistov Slovenska po Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Slováci nikdy neštartovali na svetovom šampionáte. Na veľkom turnaji sa predstavili premiérovo až vlani. Na ME v Holandsku postúpili do štvrťfinále, v ktorom nestačili na Španielov a obsadili konečnú 8. priečku.

C-skupina /Levice/:

SLOVENSKO - Francúzsko 4:4 (2:2)
Góly: 7. a 39. Drahovský, 12 Mohammed (vl.), 39. Bačo - 9. Mohammed, 12. Toure, 34. a 38. Mouhoudine. Rozhodoval: Nešněra (ČR), ŽK: Zaťovič, Vaktor, Drahovský - Mohammed, Guirio, Kone.

zostava SR: Kušnír (Karpiak) - Směřička, Kozár, Zaťovič, Drahovský - Rick, Bačo, Kyjovský, Ostrák, Čeřovský, Vaktor, Marton, Medoň

hlasy po zápase /fustalslovakia.sk/:

Marián Berky, tréner SR: "S remízou s kvalitným súperom sme spokojní. Vedeli sme, že nás bude čakať veľmi silný súper, silný na lopte i fyzicky. Ukázali svoju kvality, ale aj naši hráči ukázali bojovnosť a srdce. Fanúšikovia boli náš šiesty hráč. Všetci hráči si zaslúžia veľkú pochvalu."

Tomáš Drahovský, dvojgólový strelec: "Myslím si, že to bol celkom vyrovnaný zápas. Je pravda, že Francúzi mali trochu viac z hry, ale na to sme boli pripravení. Vedeli sme, že budú aktívni a preto sme chceli brániť od polky ihriska. Dostali sme dva hlúpe góly po jednoduchých chybách, ale v závere v power play sme to zvrátili a myslím si, že s remízou môžeme byť spokojní."

Sebastian Bačo, strelec vyrovnávajúceho gólu: "Ten gól si musím pozrieť, pretože teraz mám v hlave prázdno. Ale presne to sú tie momenty, o ktorých som sníval, odkedy som prvýkrát videl palubovku. Toto sú momenty, pre ktoré hrám futsal."

ďalší zápas:

Nemecko - Chorvátsko 1:5 (1:3)
Góly: 14. Rodriguez - 13. Sekulič, 15. Postruzin, 19. Kustura, 21. Cekol, 38. Perič

1. Chorvátsko    1 1 0 0 5:1 3
2. Francúzsko    1 0 1 0 4:4 1
  . SLOVENSKO     1 0 1 0 4:4 1
4. Nemecko       1 0 0 1 1:5 0