Najbližší súper Trnavy vstúpil do skupiny triumfom, Alkmaar zažil v Mostare nevídaný šok

Serdar Aziz oslavuje gól FenerbahceSerdar Aziz oslavuje gól Fenerbahce Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco

ISTANBUL - Futbalisti Fenerbahce Istanbul zvíťazili v H-skupine Európskej konferenčnej ligy doma nad FC Nordsjaelland 3:1. Turecký tím si vybudoval dvojgólový náskok už v prvom polčase, krátko po prestávke pridal tretí presný zásah Serdar Aziz.

V druhom stretnutí "háčka" prehral slovenský zástupca FC Spartak Trnava na ihrisku bulharského šampióna Ludogorca Razgrad vysoko 0:4.

Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v C-skupine Európskej konferenčnej ligy nad kosovským FC Ballkani 1:0. O ich triumfe rozhodol v 73. minúte Lukáš Kalvach. V druhom dueli "céčka" Dinamo Záhreb deklasovalo FC Astana 5:1 aj vďaka dvom premeneným penaltám Bruna Petkoviča.

KRC Genk remizoval doma s Fiorentinou 2:2, stredopoliar belgického tímu Patrik Hrošovský zasiahol do hry až v 87. minúte. O oba presné zásahy finalistu uplynulého ročníka súťaže sa postaral stopér Luca Ranieri, bod pre Genk zariadil v 85. minúte Mark McKenzie. V druhom stretnutí "efka" si Ferencváros Budapešť poradil so srbskými Čukaričkami 3:1.

V E-skupine dokázala Aston Villa dvakrát dotiahnuť manko proti Legii Varšava. Na druhý presný zásah Albánca Ernesta Muciho z 51. minúty však už účastník anglickej Premier League nenašiel odpoveď a prekvapujúco prehral 2:3.

V tej istej skupine viedol Alkmaar po prvom polčase v Mostare 3:0, no domáci Zrinjski sa po prestávke vypäl k hrdinskému výkonu a dokázal otočiť na 4:3. Dva jeho góly vrátane víťazného strelil Zvonimir Kožulj.

Dinamo Záhreb - FC Astana 5:1 (1:0)
Gól: 44. a 53. Petkovič (oba z 11 m), 58. Bulat, 85, Marin, 90. Halilovič - 78. Hovhannisyan

D-skupina:

Club Bruggy KV - Besiktas Istanbul 1:1 (0:0)
Góly: 77. Vanaken - 88. Tosun

FC Lugano - FK Bodö/Glimt 0:0

E-skupina:

Legia Varšava - Aston Villa 3:2 (2:2)
Góly: 26. a 51. Muci, 3. Wszolek - 6. Duran, 39. Digne

HŠK Zrinjski Mostar - AZ Alkmaar 4:3 (0:3)
Góly: 48. a 81. Kožulj, 68. Čorluka, 71. Hrvanovič - 10. Van Brederode, 32. Mijnans, 44. De Wit

F-skupina:

KRC Genk - ACF Fiorentina 2:2 (1:2)
Góly: 12. Zeqiri, 85. McKenzie - 7. a 23. Ranieri
/P. Hrošovský (Genk) nastúpil v 87. minúte/

Ferencváros Budapešť - Čukarički 3:1 (2:1)
Góly: 44. Varga (z 11 m), 45.+7 Owusu, 79. Pešič - 26. Ivanovič

G-skupina:

Eintracht Frankfurt - Aberdeen FC 2:1 (1:1)
Góly: 11. Marmoush (z 11 m), 61. Koch - 22. Polvara

HJK Helsinki - PAOK Solún 2:3 (1:0)
Góly: 36. Bande, 90.+9 Radulovič (z 11 m) - 55. Koulierakis, 81. Despodov, 90.+4 Thomas

H-skupina:

Fenerbahce Istanbul - FC Nordsjaelland 3:1 (2:0)
Góly: 24. Crespo, 30. Batshuayi, 47. Aziz - 55. Villadsen, ŽK: Fred - Osman, Diomande, Svensson. Rozhodca: Bogár (Maď.)

Fenerbahce: Livakovič - Osayi-Samuel, Aziz, Djiku, Oosterwolde - Yandas (69. Yuksek), Crespo, Fred (78. Szymanski) - King (88. Tadič), Batshuayi (69. Nayir), Kent (69. Kahveci)

Nordsjaelland: A. Hansen - Villadsen (68. Barslund), K. Hansen, Nagalo (68. Jensen-Abbew), Frese - Diomande, Tverskov, Dorgeles (46. Svensson) - Osman (46. Rasmussen Theodor), Ingvartsen, Schjelderup (86. Sertdemir)

Viac o téme: ACF Fiorentina Viktoria Plzeň Legia Varšava Aston Villa Fenerbahce Istanbul Dinamo Záhreb Nordsjaelland AZ Alkmaar FC Astana KRC Genk Zrinjski Mostar FC Ballkani