Podbrezová zničila ďalšieho súpera, Banskú Bystricu na domácom trávniku spasila penalta

Radosť hráčov FK Železiarne PodbrezováRadosť hráčov FK Železiarne Podbrezová Zdroj: SITA/Martin Medňanský

MICHALOVCE - Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 5:1 v sobotňajšom zápase 8. kola Niké ligy.

Poskočili tak na priebežné druhé miesto v tabuľke o bod pred Žilinu, ktorú v nedeľu čaká dohrávka so Slovanom Bratislava. Hráči Michaloviec sú s jedným bodom na poslednej priečke tabuľky.

Prvý polčas priniesol viacero striel na oboch stranách a napokon aj tri góly. V 13. minúte neskóroval v sľubnej šanci hosťujúci Bajo a o tri minúty išli domáci do vedenia. Po Žofčákovom centri sa k hlavičke dostal Jeřábek, ktorý loptu posunul Marjanovičovi a brankár Ludha nedosiahol na jeho strelu - 1:0. Krátko na to mal Jeřábek sľubnú šancu, no trafil len konštrukciu bránky.

Hostia nevyužitú príležitosť potrestali, keď Bajovu prihrávku zužitkoval Blahút - 1:1. Favorit išiel do vedenia v 41. minúte zásluhou Assinora, ktorý profitoval z Kováčikovho centra. Aj v druhom dejstve mali oba tímy viacero šancí, no góly padali už len do michalovskej brány. V 71. minúte obrana domácich nezastavila Kabonga, ktorý obstrelil brankára Ružinského - 1:3.

Hostia boli herne na koni, tretí gól ich definitívne upokojil a ich pozorná defenzíva s hroziacimi brejkami bola pre Michalovce výrazná prekážka. Hráči Podbrezovej štvrtýkrát skórovali v 79. minúte po strele Kováčika spoza šestnástky - 1:4. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase Okunola.

Niké liga, 8. kolo:
MFK Zemplín Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 1:5 (1:2)
Góly: 16. Marjanovič - 20. Blahút, 41. Assinor, 72. Kabongo, 79. Kováčik, 90.+2 . Rozhodovali: Dohál – Straka, Kmec.

Michalovce: Ružinský - Magda, Marjanovič, Jeřábek, Bahi - Karasjuk (82. Vaško), Zubairu - Marcin (82. Šimko), Žofčák (68. Danko), Pavúk (82. Musák) - Van Kessel (61. Adekunle)

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Oravec, Grešák - Kováčik, Bajo (64. Paraj), Bakaľa, Blahút (86. Ďatko) - Galčík (Kabongo), Sanusi (73. Okunola) - Assinor (73. Kuzma)

Banská Bystrica musela sťahovať manko

Futbalisti Banskej Bystrice remizovali vo 8. kole Niké ligy na svojej pôde s predposlednými Zlatými Moravcami 1:1 a klesli na štvrtú pozíciu v tabuľke. Sériu bez prehry však natiahli na číslo sedem. Tím z Tekova zaknihoval druhý bod v tejto sezóne, na prvú výhru stále čaká.

Hostia prekvapili aktívnych domácich v tretej minúte rýchlou akciou štyroch hráčov, na jej konci napol sieť Gono. Následne mohol zvýšiť na 2:0 hlavou Balaj, no Hruška loptu vyškriabal spod brvna. Futbalisti spod Urpína sa snažili o vyrovnanie, Arevalo však Slávika nepokoril a tomu na konci polčasu pomohlo brvno po teči vlastného spoluhráča Tummu. Ten však po zmene strán fauloval Arevala a nariadenú penaltu pred hodinou hry premenil Polievka. V závere mal veľkú šancu striedajúci hráč ViOn-u Majdan, ale Hrušku neprekonal, takže nerozhodný stav zotrval.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)
Góly: 59. Polievka (z 11m) - 3. Gono. ŽK: Richtárech, Godál, Uhrinčať – Nsumoh, Balaj, R. Nagy, Tumma, Moško. Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Pacák. Diváci: 1450.

Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Godál, Willwéber – Migaľa (60. Pišoja), Richtárech (74. Slebodník), M. Hlinka (88. B. Ľupták), Záhumenský – Rymarenko , Arevalo (74. Hanes), Polievka

Zlaté Moravce: Slávik – Suľa (64. Majdan), Tumma, Moško, R. Nagy – Duga (79. Weir), Gono – Mondek , Čerepkai (90+1 Mijić), Nsumoh (64. Sluka) – Balaj

hlasy:
Matúš Hruška, brankár Banskej Bystrice: "Čo sa týka zlatomoravskej šance v závere, videl som, ako išla lopta pred bránku, ja som sa iba presúval, videl som, ako Čerepkai zakončil, tak som sa mu tam snažil roztiahnuť čo najvyššie a chvalabohu ma trafil. Na to je brankár v bránke, aby niečo chytil, ale aj chalani blokovali strely, centre, hlavičky, všetci sme to ustáli, len škoda jedného inkasovaného gólu a škoda, že sme nedali my gólov viac. Hostia tiež mali šance, tak ako i my, je to spravodlivá remíza. Súper má kvalitu, to musíme uznať. Moravce si vedia vytvoriť šance, majú aj individuálnu kvalitu, kvalitné centrované lopty."

Roman Čerepkai, hráč Zlatých Moraviec: "Bol to vyrovnaný zápas, remíza je spravodlivá, ale keď si pozrieme tie šance, ktoré sme nedali, tak to mrzí, lepšie by boli tri body. Ja som mal šancu v závere zlomiť to, ale mal som unavené nohy, nejako v páde som to trafil jednou nohou o druhú, trafil som brankára, škoda, to musí byť inak gól. Mali sme dnes tento zápas vyhrať, mrzí nás to. Jeden bod je lepší ako žiadny, ale ak máme takéto šance, tak musíme vyhrať a brať všetky tri body."

Dunajskej Strede pomohol gól do šatne

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v sobotňajšom zápase 8. kola futbalovej Niké ligy na ihrisku MFK Skalica 1:0. Hostia potvrdili domáci triumf proti Slovanu Bratislava, druhýkrát za sebou získali tri body a patrí im priebežné piate miesto. Domáci prehrali druhýkrát po sebe a sú na deviatej priečke.

Domáci začali lepšie a už v 4. minúte mohli streliť gól. Strelu Ondřeja Rudzan však brankár Aleksandar Popovič vyrazil na pravú žrď svojej bránky. Po polhodine predviedol akciu Róbert Matejov, ale oba jeho pokusy zblokovali hostia. O jediný gól zápasu sa postaral v 43. minúte hosťujúci stredopoliar Aleš Čermák. Skalica bola blízko k vyrovnaniu v 60. minúte, Adam Gaži poslal loptu na hosťujúceho brankára, ten si ju zle spracoval nohou a lopta sa odrazila opäť do žrde bránky Dunajskej Stredy.

MFK Skalica - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)
Góly: 43. Čermák. Rozhodcovia: Smolák – Pozor, Jánošík, ŽK: Rudzan, Alves, Kousal - Čermák, Gavrič, Csinger, 2102 divákov.

Skalica: Junas - Krčík, Ranko, Palacios, Rudzan (80. Černek) - Nagy, Mášik (80. Moura) - Matejov (46. Morong), Alves (59. Gaži), Yao - Smékal (61. Kousal)

DAC: Popovič - Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana - Káčer, Dimun, Čermák (71. Gruszkowski) - Trusa (88. Brunetti), Goure (59. Ramadan), Gavrič (71. Herc)

hlasy po zápase /zdroj: dac1904.sk/
Pavol Majerník, tréner Skalice: "Aj my sme podali poctivý výkon. Zodpovedne sme sa pripravili na súpera. Vedeli sme, čoho je Dunajská Streda schopná. Potom, čo sme od nej videli zápas so Slovanom, sme vedeli, že nemôžeme naháňať hráčov DAC-u, ale skôr na nich čakať organizovane. Nabádal som hráčov, aby boli trpezliví a počkali si na svoju šancu. Tá aj prišla a najmä z úvodu zápasu nás mrzí. Trochu to celé pokazil gól. V druhom polčase si už Dunajská Streda postrážila vedenie, kým nám došli sily a chýbala nám kvalita smerom dopredu."

Adrián Guľa, tréner DAC: "Myslím si, že sme videli dobrý bojovný zápas s vysokým nasadením. Pre nás sa jedná o veľmi cenné víťazstvo, pretože sme chceli a potrebovali potvrdiť body a dobrý výkon proti Slovanu. Výhra sa nerodila ľahko, lebo Skalica bola húževnatá a dobre organizovaná. O to viac si ceníme aj čisté konto. Chýbal nám druhý gól. Za čisté konto proti tak húževnatému súperovi gratulujem mužstvu a ďakujem fanúšikom za podporu. Toto víťazstvo priniesol poctivý výkon mužstva."

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce FC ViOn Zlaté Moravce FC DAC 1904 Dunajská Streda MFK Skalica MFK Dukla Banská Bystrica FK Železiarne Podbrezová