HC Slovan dostal ďalšiu nakladačku: Už v polovici zápasu bol totálne zrelý na uterák!

Tréner Ján Pardavý (vpravo), vedľa neho asistent Richard KapušTréner Ján Pardavý (vpravo), vedľa neho asistent Richard Kapuš Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 4. kola Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 5:1.

Domáci si pripísali štvrtý triumf za sebou a udržali sa na čele tabuľky. "Belasí" majú na konte len jedno víťazstvo, keď minulý týždeň zdolali nováčika z Humenného na jeho ľade 8:3.

Domáci rozhodli o výsledku už počas prvej tretiny. Skóre otvoril v 92. sekunde Olivier Archambualt, ku ktorému sa pridali Todd Burgess a Róbert Džugan.

Spišiaci nepoľavili ani v druhej časti a navýšili svoje vedenie, keď sa v presilovej hre presadil Igor Merežko a neskôr aj Matej Giľák. Hostia v tretej tretine skorigovali vďaka Ľubomírovi Fetkovičovi, no to bolo z ich strany všetko.

Tipos extraliga – 4. kolo:
HK Spišská Nová Ves – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Góly: 2. Archambualt (Nellis, Žiak), 17. Burgess (Myklucha, Archambault), 17. Džugan (Valach, Vandas), 30. Merežko (Burgess, Archambault), 34. Giľak (Ališauskas, Merežko) - 42. Fetkovič (Findlay). Rozhodovali: Jobbágy, Novák – Stanzel, Frimmel, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Brown 5+DKZ za seknutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3657 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Ouellet-Beaudry, Romaňák – Archambault, Nellis, Burgess – Vandas, Marosz, Džugan – Giľák, Myklucha, Majdan – Hamráček, Bortňák, Vartovník

Slovan: Coreau (34. Baroš) – Scheid, Golian, Romančík, Sersen, Gachulinec, Beňo, Maier – Takáč, O´Brien, Pecararo – Fominych, Findlay, Brown – Masnica, Minárik, Török – Výhonský, Petráš, Fetkovič – Jendek

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Spišská Nová Ves