Hrozivý prvý polčas zahodili za hlavu: Bayern v šlágri stiahol dvojgólové manko

Harry Kane oslavuje gól so spoluhráčmiHarry Kane oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Sven Hoppe/dpa

LIPSKO - Úradujúci nemecký futbalový majster Bayern Mníchov zaznamenal druhú remízu v novej sezóne Bundesligy. V šiestom kole remizoval na trávniku RB Lipska 2:2. Bavori v tabuľke figurujú na priebežnom treťom mieste, Lipsku patrí piata priečka.

Domáci viedli po prvom polčase 2:0. V 57. minúte premenenou penaltou znížil stav anglický kanonier Harry Kane a v 70. minúte vyrovnal krídelník Leroy Sané.

Futbalisti VfL Bochum podľahli Borussii Mönchengladbach 1:3. Slovenský stredopoliar domácich Matúš Bero pre zranenie odišiel z ihriska už po siedmich minútach.

Bayer Leverkusen zvíťazil na trávniku Mainzu 3:0. Eintracht Frankfurt nestačil na VfL Wolfsburg 0:2. O oba góly domácich sa postaral útočník Jonas Wind. Heidenheim zdolal Union Berlín 1:0. Kolín nad Rýnom podľahol VfB Stuttgart 0:2. Autorom oboch presných zásahov bol útočník Deniz Undav.