VIDEO Slafkovský sa vrátil do zostavy Montrealu: Ako sa mu darilo v slávnom kanadskom derby?

Juraj Slafkovský počas prípravného zápasu NHLJuraj Slafkovský počas prípravného zápasu NHL Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

MONTREAL - Hokejisti Montrealu prehrali v prípravnom dueli pred štartom nového ročníka NHL s Torontom 1:3. Slovenský útočník v drese domácich Juraj Slafkovský nebodoval a pripísal si mínusový bod.

Rovnakú bilanciu mal aj obranca Martin Fehérváry, ktorého Washington podľahol na ľade Detroitu 2:5. Hráči Los Angeles v zostave s útočníkom Martinom Chromiakom uspeli na ľade San Jose 2:1 po predĺžení.

Slafkovský odohral za Canadiens 17:14 min, mal dve strely a dva hity. Jediný gól jeho tímu zaznamenal Kaiden Guhle, v bránke Toronta sa 33 úspešnými zákrokmi blysol Martin Jones.

Fehérváry mal minutáž 20:18 s jednou strelou na bránku, dve minúty si odsedel na trestnej lavici. Jeho spoluhráči Dylan Strome a Matthew Phillips sa prezentovali gólom i asistenciou, za Detroit dvakrát skóroval Dylan Larkin.

Chromiak z Los Angeles strávil na ľade 15:07 min, mal dve strely.