Ostrá kritika Liverpoolu na adresu vedenia anglických rozhodcov: Toto je neakceptovateľné!

Tréner Jürgen KloppTréner Jürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzal

LIVERPOOL - Futbalový Liverpool kritizoval Riadiaci orgán rozhodcov v Anglicku po pochybeniach arbitrov v sobotňajšom zápase na pôde Tottenhamu (1:2).

Rozhodcovia neuznali za bezgólového stravu hosťom regulárny gól Luisa Díaza. Klub plánuje v tejto veci podniknúť kroky pre vyriešenie a uzavretie prípadu. V inkriminovanom momente asistent rozhodcu po presnej strele Diaza nesprávne signalizoval ofsajd a jeho verdikt mal napraviť VAR. To sa však nestalo a hlavný arbiter Simon Hooper nariadil pokračovať v hre.

V televíznom prenose navyše chýbali modrá a červená čiara, ktoré situáciu zvyčajne vyhodnocujú. PGMOL priznal po stretnutí zlyhanie ľudského faktora a nesprávnu reakciu videorozhodcov Darrena Englanda a Dana Cooka. Obaja boli po zvyšok víkendu suspendovaní a klubu sa ospravedlnil aj šéf PGMOL Howard Webb.

Mohamed Salah počas zápasu Galéria fotiek (7) Mohamed Salah vidí žltú kartu Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

"Liverpool berie na vedomie priznanie chyby zo strany PGMOL. Je jasné, že nedošlo k správnemu aplikovaniu pravidiel v zápase. To viedlo k oslabeniu športovej integrity. Úplne rešpektujeme tlak, pod ktorým rozhodcovia pracujú, no existencia a implantácia VAR by ho mala zmierňovať, nie zvyšovať," citovala z oficiálneho vyhlásenia klubu agentúra AP.

Toto je neakceptovateľné!

"Je tiež neakceptovateľné, že takéto chyby boli označené za zlyhanie ľudského faktora. K akýmkoľvek rozhodnutiam by malo prísť len po dôkladnom preskúmaní situácie," dodal klub.

Víťazstvo nad Spurs mohlo posunúť Liverpool na prvé miesto v tabuľke Premier League. Okrem pochybenia rozhodcov oslabili tím trénera Jürgena Kloppa aj dve vylúčenia. Ako prvý videl červenú kartu stredopoliar Curtis Jones po tvrdom zákroku v 26. minúte.

V popredí sklamaní futbalisti Galéria fotiek (7) V popredí sklamaní futbalisti Liverpoolu Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

Od 69. minúty dohrávali hostia v deviatich po druhej žltej karte pre Dioga Jotu. Napriek tomu bol stav do šiestej minúty nadstavenia nerozhodný a o troch bodoch pre hostí rozhodol nešťastný vlastný gól Joela Matipa.

Viac o téme: Premier League Anglicko Jürgen Klopp Tottenham Hotspur Liverpool FC