VIDEO Bodová žatva Slovákov v NHL: Lišiacky gól Ružičku, Slafkovský aktérom infarktového záveru

Adam Ružička a jeho spoluhráči z Calgary sa radujú z gólu Adam Ružička a jeho spoluhráči z Calgary sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

CALGARY - Slovenský hokejista Adam Ružička strelil svoj prvý gól v príprave na novú sezónu NHL. V noci na utorok sa presným zásahom podieľal na domácom víťazstve Calgary nad Winnipegom 5:4.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Bodovali aj ďalší dvaja Slováci, ktorí zasiahli do hry, Juraj Slafkovský v drese Montrealu a Šimon Nemec z New Jersey si pripísali zhodne asistenciu.

Ružička znížil v druhej tretine na 2:3 z pohľadu Flames. Dvadsaťštyriročný útočník dostal prihrávku pred bránku, namiesto strely zvolil kľučku a bekhendom zasunul puk za súperovho brankára.

Domácim sa napokon podarilo otočiť skóre stretnutia, v ktorom prehrávali 0:2 i 1:3, víťazný gól strelil Matt Coronato, ktorý pridal aj dve asistencie. Ružička zaznamenal počas 13:45 min. okrem gólu aj dve plusky a tri strely. Po štyroch prípravných stretnutiach má na konte štyri kanadské body.

Slafkovský prispel k výhre Montrealu na ľade Toronta 5:4 po predĺžení, keď v tretej tretine asistoval pri góle obrancu Johnnyho Kovacevica. Bol to jeho druhý bod vo štvrtom prípravnom zápase. Proti Maple Leafs odohral 13:39 min., pričom si pripísal aj plusový bod. V predĺžení rozhodol o víťazstve Canadiens kapitán Nick Suzuki.

Bodoval aj Nemec, ktorý pomohol asistenciou k triumfu New Jersey nad New Yorkom Islanders 6:5. Slovenský obranca sa v druhej tretine zapojil do ukážkovej kombinácie, ktorá vyvrcholila gólom Jacka Hughesa. Počas 18:18 min. sa prezentoval aj dvoma strelami, duel dokončil s mínuskou. Nemec bodoval v každom z troch prípravných zápasov (1+2). Jeho spoluhráč Jesper Bratt sa blysol hetrikom, ku ktorému pridal asistenciu.