Sezóna snov s príležitosťou na zlatú bodku: Český ženský tenis valcuje mesiac čo mesiac

Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Gregory Bull

CANCÚN - České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si piatykrát za sebou zahrajú štvorhru na Turnaji majsteriek.

WTA na webe oznámila, že tohtoročné víťazky Australian Open sa kvalifikovali na finále sezóny do Cancúnu ako tretia dvojica. Krejčíková so Siniakovou debutovali na Turnaji majsteriek v roku 2018 a hneď postúpili do finále, čo sa im podarilo ešte dvakrát. Dlhoročné deblové partnerky v roku 2021 získali ako prvý český pár trofej, pomenovanú po ich slávnej rodáčke Martine Navrátilovej, a vlani pri obhajobe prehrali vo finále.

Tohtoročnú sezónu Krejčíková so Siniakovou zahájili triumfom na Australian Open, kde získali spoločný siedmy grandslamový titul, a vyhrali ešte turnaje v Indian Wells a San Diegu.

Turnaj majsteriek v Cancúne pre osem najlepších singlistiek a osem deblových párov sa bude hrať od 29. októbra do 5. novembra. Šancu na premiérovú účasť majú Markéta Vondroušová a Karolína Muchová, ktorým v aktuálnom rebríčku sezóny patrí ôsme a deviate miesto.

Viac o téme: WTA Finals Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková