Hanckov gól Feyenoordu na body proti Atléticu nestačil, Šachtar otočil zápas v Antverpách

Dávid Hancko oslavuje gól do siete AtléticaDávid Hancko oslavuje gól do siete Atlética Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Slovenský futbalový obranca Dávid Hancko strelil gól v stredajšom zápase E-skupiny Ligy majstrov na ihrisku Atletica Madrid, no jeho Feyenoordu Rotterdam na body nestačil.

Španieli vďaka dvom zásahom Alavara Moratu a jedného Antoinea Griezmanna triumfovali 3:2. V stretnutí H-skupiny v Antverpách otočil Šachtar Doneck v druhom polčase z 0:2 na 3:2.

Feyenoord bol v úvodnom polčase aktívnejší a už v siedmej minúte sa dostal do vedenia. Po rýchlom brejku vystrelil Ujeda, brankár Oblak vyrazil, no loptu si nešťastne zrazil do vlastnej siete Hermosa.

O ďalších sedem minút bolo 1:1, Wieffer chcel zastaviť kolmú prihrávku šmýkačkou, ale pristavil ju na nohu Moratovi a ten vyrovnal. Potom prišiel gólový moment Hancka.

Dvadsaťpäťročný obranca sa presadil v 34. minúte, keď si nabehol na priamy kop za obranu a na dvakrát poslal loptu do siete. Dal tak svoj premiérový gól v LM.

V nadstavenom čase však vyrovnal po skrumáži akrobatickým spôsobom Griezmann. Atletico udrelo aj na druhej strane polčasu, po dvoch minútach zaspali stopéri Feyenoordu pri centri Molinu z pravej strany a Morata pridal druhý gól.

Domáci sa následne stiahli, nechali hrať súpera, ale ten sa len ťažko presadzoval a vyrovnať sa mu nepodarilo. Atletico je so štyrmi bodmi prvé, Feyenoord má na konte o jeden menej.

Antverpy v H-skupine dvakrát skórovali v úvodnom polčase, náskok po góloch Muju a Balikwishu však neudržali. V druhej časti sa presadil Rakickyj a dvakrát aj Sikan a hostia sa tešili z obratu i prvých bodov do tabuľky. Nezmenila to ani penalta domácich z 90.+7 minúty, ktorú totiž nepremenil kapitán Royalu Toby Alderweireld. Antverpy sú po dvoch zápasoch na nule.