Interná bitka Slovákov! Nič nie je isté, o miestenky sa bude ešte tvrdo zápoliť

Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

VAIRES-SUR-MARNE - Do semifinále K1 žien na záverečnom podujatí Svetového pohára vo francúzskom Vaires-sur-Marne postúpili dve slovenské lode. V C1 mužov sa prebojovali medzi najlepšiu dvadsaťštvorku všetky tri slovenské lode.

Na tomto podujatí nepostúpilo z prvého kola ďalej 20 pretekárov, všetci štartovali v oboch rozjazdách a počítal sa lepší čas.

Najvyššie spomedzi Sloveniek bola úradujúca vicemajsterka sveta Eliška Mintálová, ktorá obsadila aj v rozjazdách druhé miesto. Kajakárka, ktorá má už istú účasť na OH 2024, predviedla bezchybnú jazdu a zdolala ju len suverénka oboch disciplín Jessica Foxová z Austrálie.

Mintálová, ktorej vyšla výrazne lepšie druhá jazda, na ňu stratila 39 stotín sekundy. Opačne to mala jej krajanka Soňa Stanovská - obsadila poslednú postupovú pozíciu o sedem stotín sekundy pred Češkou Terezou Fišerovou na 25. mieste. Ďalšia Slovenka Michaela Haššová skončila na 38. pozícii.

Muži v tuhom boji o slovenské prvenstvo

Medzi najlepších dvadsaťštyri kanoistov sa prebojovalo trio Alexander Slafkovský, Marko Mirgorodský a Matej Beňuš. Všetci zároveň bojujú o miestenku na olympijské hry v Paríži v internej kvalifikácii a Beňuš aj o celkový triumf v tejto sezóne svetového pohára.

Najlepší spomedzi nich bol Slafkovský, medzi jazdami sa zlepšil o takmer 4,5 sekundy a dosiahol tretí najlepší čas. Za najrýchlejším Slovincom Benjaminom Savšekom zaostal o 0,52 s. Mirgorodský bol trinásty a zachránil ho čas z prvej jazdy - v tej neskoršej vynechal dve bránky. Ani Beňuš nevylepšil svoj čas, za vlastným výkonom zaostal o šesť stotín sekundy a obsadil 21. pozíciu.

Viac o téme: Matej Beňuš Alexander Slafkovský Slovensko Vodný slalom Marko Mirgorodský OH 2024 Soňa Stanovská Eliška Mintálová Michaela Haššová