Lille poslalo Slovan do suverénneho vedenia, premožiteľ Trnavy dostal tvrdý debakel!

Gólová oslava hráčov NordsjaellanduGólová oslava hráčov Nordsjaellandu Zdroj: SITA/AP/Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix

KLAKSVÍK - Futbalisti OSC Lille remizovali vo štvrtkovom stretnutí A-skupiny Európskej konferenčnej ligy (EKL) na pôde KÍ Klaksvík 0:0 a prepustili vedúcu priečku Slovanu Bratislava.

Po dvoch zápasoch majú na konte štyri body, o dva menej ako úradujúci slovenský majster, ktorý triumfoval na pôde Olimpije Ľubľana 1:0.

Účastník francúzskej Ligue 1 mal síce na Faerských ostrovoch hernú prevahu, no dokázal si vytvoriť iba niekoľko menších šancí. Najväčšiu príležitosť zlomiť bezgólový stav mal po hodine hry Alan Virginius, no trafil len brvno. Klaksvík tak získal prvý bod v skupine a figuruje v nej stále na treťom mieste, štvrtá zostáva bez bodu Olimpija Ľubľana.

Razgrad dostal nakladačku

Futbalisti FC Nordsjaelland si pripísali prvé víťazstvo v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy 2023/2024. Dánsky tím deklasoval vo štvrtkovom zápase H-skupiny Ludogorec Razgrad 7:1 a posunul sa v tabuľke s tromi bodmi na druhé miesto za lídra Fenerbahce Istanbul, ktorý vyhral na pôde Spartaka Trnava 2:1.

Futbalista Benjamin Nygren (vpravo) Galéria fotiek (9) Futbalista Benjamin Nygren (vpravo) z FC Nordsjaelland sa teší z gólu so spoluhráčmi

Nordsjaelland položil základ suverénneho víťazstva v prvom polčase, ktorý vyhral 4:1. Na gól domáceho Marcusa Ingvartesena, ktorý už v 2. minúte premenil pokutový kop, ešte dokázal odpovedať takisto z jedenástky Olivier Verdon, ale potom bulharský tím inkasoval do prestávky ďalšie tri góly a o držiteľovi troch bodov bolo prakticky rozhodnuté.

V druhom dejstve poistil Nordsjaelland triumf ďalšími tromi presnými zásahmi. Dvakrát sa v zápase strelecky presadil Benjamin Nygren. Ludogorec po úvodnom vysokom víťazstve nad Trnavou (4:0) vyšiel tentoraz bodovo naprázdno a klesol v tabuľke na tretie miesto, štvrtý je bez bodu Spartak.

Viktoria uspela na horúcej pôde

Hráči Viktorie Plzeň uspeli aj vo svojom druhom zápase v C-skupine EKL. Na pôde kazašského tímu FC Astana zvíťazili 2:1 a vedú tabuľku s plným počtom bodov.

Hostia síce krátko po prestávke inkasovali po tečovanej strele, ale dvoma gólmi v priebehu troch minút vzápätí skóre otočili. Slovenskí legionári v službách českého tímu Erik Jirka a Marián Tvrdoň sledovali duel z lavičky náhradníkov.

Tomáš Chorý a Zarko Galéria fotiek (9) Tomáš Chorý (Viktoria) a Zarko Tomaševič (Astana) v súboji Zdroj: SITA/AP/Stas Filippov

V F-skupine si belgický Genk poradil s domácimi Čukaričkami 2:0 a po prvej výhre mu patrí so 4 bodmi druhá priečka. V drese hostí odohral celý zápas slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský. Na čele tabuľky je zásluhou lepšieho skóre Ferencváros Budapešť, ktorý remizoval na pôde Fiorentiny 2:2.

2. kolo skupinovej fázy EKL

A-skupina:
KÍ Klaksvík - OSC Lille 0:0
Rozhodovali: Masijev – Abdullajev, Talibov (všetci Azer.), ŽK: Danielsen, Frederiksberg - Miramón

Klaksvík: Johansson – Danielsen (77. Mikkelsen), Faerö, Forren, da Silva – J. Andreasen, Pavlović, Joensen – Frederiksberg, Klettskard (62. Gussiaas), Kronberg (62. Hansson)

Lille: Mannone – Zedadka, Alexsandro, Yoro, Gudmundsson – André (65. Miramón), Bouaddi – Messoussa (65. Malouda), Haraldsson, Yazici (79. Žegrova) – Virginius (79. David)

NK Olimpija Ľubľana - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 55. Čavrič. Rozhodovali: Sidiropoulos - Kostaras, Dimitriadis (všetci Gréc.), ŽK: Vidovšek, Doffo, Bristrič - Kankava, Kašia

Olimpija: Vidovšek - Silva, Ratnik, Muhamedbegovič, Sualehe (63. Krefl) - Mijailovič (63. Motika), Doffo - Posavec (72. Kasa), Elšnik, Pedro (72. Nukič) - Lucas (46. Bristrič)

Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer - Blackman, Kankava, Kucka, Lovat - Barseghjan (79. Savvidis), Čavrič (88. Tolič), Weiss ml. (79. Strelec)

KAA Gent - Maccabi Tel Aviv 2:0 (1:0)
Góly: 39. a 90.+2 Tissoudali (druhý z 11 m)

Besiktas Istanbul - FC Lugano 2:3 (1:0)
Góly: 38. a 52. Aboubakar - 81. Aliseda, 86. Vladi, 90. Bailly (vl.), ČK: 61. Rosier (Besiktas) po 2. ŽK

AZ Alkmaar - Legia Varšava 1:0 (0:0)
Gól: 52. Pavlidis, ČK: 66. Lahdo (Alkmaar)

Aston Villa - HŠK Zrinjski Mostar 1:0 (0:0)

F-skupina:
ACF Fiorentina - Ferencváros Budapešť 2:2 (0:1)

G-skupina:
PAOK Solún - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)

H-skupina:
FC Nordsjaelland - Ludogorec Razgrad 7:1 (4:1)
Góly: 33. a 74. Nygren, 2. Ingvartsen (z 11 m), 11. Osman, 31. Tverskov, 68. Son (vl.), 86. Rasmussen - 9. Verdon (z 11 m). Rozhodovali: Xhaja – Avdo, Myftari (všetci Alb.), ŽK: Vidal, Witry (obaja Razgrad)

Nordsjaelland: A. Hansen – Villadsen, K. Hansen (73. Hey), Nagalo, Frese – Dorgeles, Tverskov (64. Diomande), Svensson (73. Schjelderup) – Osman (73. M. Hansen), Ingvartsen (85. Rasmussen), Nygren

Ludogorec: Padt – Witry, Sundberg, Verdon, Son – Piotrowski, Chouiar (70. Jordanov), Goncalves (46. Naressi) – Vidal (64. Jankov), Cruz (70. Tissera), Tekpetey (64. Delev)

FC Spartak Trnava - Fenerbahce Istanbul 1:2 (0:0)
Góly: 88. Ofori - 70. a 81. King. Rozhodovali: Stegemann - Gittelmann, Günsch (všetci Nem.), ŽK: Kóša, Bernát - Batshuayi, 17.528 divákov.

Trnava: Takáč - Koštrna, Djurič, Kóša - Šulek (75. Ristovski), Zeljkovič, Bernát (75. Štefánik), Mikovič (87. Kompan Breznik) - Ofori, Ďuriš (87. Paur), Daniel (87. Azango)

Fenerbahce: Egribayat - Osayi-Samuel, Rodrigo Becao (63. Djiku), Aziz, Oosterwolde - Yandas (63. Szymanski), Crespo, Zajc (63. Fred) - King (84. Tadič), Batshuayi (84. Nayir), Kent