VIDEO Keď srdiečko nestačí... Chlapci z Trnavy sa nevzdali, ale kvalita bola na strane favorita

Vľavo súboj hráčov Spartaka a Fenerbahce, vpravo tréner Spartaka Michal GašparíkVľavo súboj hráčov Spartaka a Fenerbahce, vpravo tréner Spartaka Michal Gašparík Zdroj: Športky - TASR/Lukáš Grinaj, SITA/Martin Havran

TRNAVA - Futbalistom Spartaka Trnava nechýbalo veľa, aby ukončili 14-zápasovú víťaznú šnúru Fenerbahce Istanbul vo všetkých súťažiach.

S tureckým súperom prehrali vo štvrtkovom súboji H-skupiny Európskej konferenčnej ligy na domácom trávniku 1:2, v posledných sekundách zápasu však mohli vyrovnať, keby Milan Ristovski usmernil loptu hlavou do siete v stopercentnej príležitosti.

Napriek prehre, pod ktorú sa podpísal dvojgólový nórsky útočník Joshua King, bol kouč Spartaka Michal Gašparík spokojný s výkonom svojho mužstva.

Hráči Fenerbahce oslavujú, Spartakovcom Galéria fotiek (23) Spartakovcom ostali nakoniec len hlavy v smútku Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

"Málokedy je tréner s prehrou v zápase spokojný, dnes mám zo zápasu dobrý pocit, duel bol otvorený do poslednej sekundy. Hrali sme proti ťažkému súperovi, chalani podali výborný výkon, dostali sa na hranicu svojej výkonnosti.

V prvom polčase sme výborne bránili, možno sme mohli byť nebezpečnejší v prechode do ofenzívy. V druhom polčase sme dobre do toho šliapli, mali sme výbornú pasáž, keď sme súpera od 50. minúty zatlačili, boli tam závary v šestnástke a jej okolí. V nevhodný moment sme dostali gól, cítil som, že si mužstvo verí a môže niečo v stretnutí uhrať.

Žiaľ, individuálna kvalita sa skončila presným zásahom. Následne sme dostali druhý gól. Aj pred prvým aj druhým gólom sme mali loptu na nohe, pred tým prvým gólom sme neboli dôrazní a pred druhým sme dvakrát stratili loptu. Cením si, že chalani sa nevzdali, bojovali, pressovali, vyústenie toho bol gól na 1:2, pri troche šťastia sme mohli uhrať remízu," uviedol Gašparík.

Pozitívom je, že jeho zverenci sa predviedli v podstatne lepšom svetle ako pred dvoma týždňami v Razgrade, odkiaľ si odviezli debakel 0:4 s domácim Razgradom. V tabuľke H-skupiny sú Trnavčania bez bodu poslední, lídrom je šesťbodové Fenerbahce.

Stálo nás to veľa síl a nemáme z toho nič

Gašparíka potešilo, že hráči výkonom vtiahli do deja divákov. Tí vypredali Štadión Antona Malatinského a vytvorili elektrizujúcu atmosféru. "V takomto zápase a s takým silným súperom potrebujete trochu šťastia, ktoré sme dnes nemali. V najlepšej pasáži mal dobrú strelu Koštrna, Daniel mal výbornú príležitosť, už som sa tešil, lebo som ju už videl v sieti.

Situácie sme mali, napokon Ristovski, o ktorom som dnes cítil, že keď ho tam dám, niečo zaujímavé prinesie a to mal byť ten gól, ktorý mal dať a bolo by to perfektné preňho aj pre nás, pretože bod by mal pre nás obrovskú cenu.

Videli ste, ako sa diváci tešili, hoci sme iba znížili. To je ten dobrý pocit, ktorý mám v sebe, že sme divákov stiahli do deja. Chalani bojovali, pressovali a mohli byť odmenení za bod s Fenerbahce. Je škoda, že to nevyšlo."

Útočník Michal Ďuriš po príchode z Cypru skóroval v štyroch ligových zápasoch za sebou, v EKL však na gól čaká. "Ťažko sa mi hľadajú slová, pretože sme podľa mňa dnes mohli vyťažiť viac. Neodohrali sme zlý zápas, ale keď sme sa nadýchli a mali aj nejaké pološance, tak sme inkasovali. Potom sme znížili, boli tam aj nejaké šance na 2:2, ale nevyšlo to. Je to škoda, stálo nás to veľa síl a nemáme z toho nič."

Kapitán Martin Mikovič vyzdvihol kvalitu súpera, no podľa neho nebol Spartak ďaleko od bodového zisku. "Prvý polčas sme dobre ubránili situácie, po prestriedaní už sa prejavila kvalita súpera. Škoda šance Ristovského na konci, aspoň bod by sme si zaslúžili. Ak by ju premenil, možno by padol štadión, aj keď údajne by pre faul gól neplatil. Je to pre nás veľká skúsenosť.

Fenerbahce má obrovskú kvalitu, Batshuayia a Freda som mal možnosť vidieť predtým iba v telke a zrazu behajú vedľa mňa. Môžeme z takýchto zápasov len vyťažiť."

Viac o téme: FC Spartak Trnava Fenerbahce Istanbul Michal Gašparík