VIDEO Giroud spustil hotové šialenstvo: Najskôr čáry-máry v bráne a teraz... To vážne?!

Olivier Giroud v bráne AC MilánoOlivier Giroud v bráne AC Miláno Zdroj: Profimedia

MILÁNO - Útočník Olivier Giroud z AC Miláno sa dočkal ocenenia za brankársky záskok počas sobotňajšej ligovej výhry 1:0 nad futbalistami FC Janov.

Klub ho na súpiske zaradil medzi gólmanov a do predaja dal repliky Giroudovho zeleného brankárskeho dresu s číslom deväť, ktoré boli v oficiálnom obchode AC Miláno počas dneška hneď vypredané.

Giroud šiel do bránky v nastavenom čase po tom, čo Mike Maignan dostal červenú kartu za faul a hostia už vyčerpali všetky striedania. Zápas chcel dochytať aj stredopoliar Christian Pulisic, ktorý predtým v 87. minúte dal gól, ale prednosť dostal výrazne vyšší Francúz.

A vo zvyšku zápasu sa majster sveta z roku 2018 nenudil. Pri trestnom kope Alberta Gudmundssona ho zachránilo brvno, potom sa Giroud neohrozene vrhol proti rozbehnutému Georgeovi Puscasovi.

Rossoneri aj vďaka Giroudovi vyhrali štvrtýkrát za sebou a po ôsmich kolách vedú taliansku ligu o dva body pred Interom Miláno. "Olivier Giroud vstúpil do histórie klubu, keď v záverečných minútach odvážne hájil našu bránu," uviedlo Miláno vo vyhlásení.

"Jeho výkon v poslednej obrannej línii sme sa rozhodli oceniť zaradením na súpisku medzi brankárov. A fanúšikovia si odteraz navyše môžu kúpiť brankársky dres s menovkou Giroud a číslom deväť," pridal klub.

Viac o téme: Olivier Giroud AC Miláno FC Janov Mike Maignan