Bezmocnému súperovi zanôtil kanárik: Klein predviedol suverénny výkon, Molčan zlyhal

Slovenský tenisový reprezentant Lukáš KleinSlovenský tenisový reprezentant Lukáš Klein Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský tenista Lukáš Klein sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

V úvodnom kole zdolal Chorváta Dina Prižmiča 6:0, 6:3. Jeho ďalší súper bude víťaz duelu medzi piatym nasadeným Britom Liamom Broadym a Fínom Ottom Virtanenom.

Nedarilo sa ôsmemu nasadenému Kleinovmu krajanovi Alexovi Molčanovi. Najlepší slovenský singlista prehral s Belgičanom Jorisom de Loorem 7:5, 4:6, 3:6. Na začiatku druhého i tretieho setu mal výhodu brejku, no nevyužil ju. De Loore v súboji o postup do štvrťfinále nastúpi proti úspešnejšiemu zo zápasu medzi Libanončanom Benjaminom Hassanom a Talianom Stefanom Travagliom.

Klein v prvom sete stretnutia s Prižmičom na centri v NTC dominoval, trikrát prelomil podanie súpera a uštedril mu "kanára".

Na snímke slovenský tenisový Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V druhom dejstve držal Chorvát so slovenským daviscupovým reprezentantom krok iba do stavu 3:3. Ďalšie tri gemy za stali korisťou Kleina, ktorý za stavu 5:3 premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

"Myslím si, že som podal veľmi kvalitný výkon. Bol som agresívny, čo bol pred zápasom môj herný plán. Súpera som v prvom sete nepustil takmer k ničomu. V druhom trochu zlepšil servis, mne nevyšlo pár returnov a spravil som niekoľko chýb, no v koncovke som našťastie slávil úspech," uviedol Klein po hladkom postupe do 2. kola.

Gombos hral takmer do polnoci

Ďalej ide aj Norbert Gombos, ktorý zvíťazil nad tretím nasadeným Francúzom Benjaminom Bonzim 6:4, 7:6 (5), vo štvrtok sa stretne s ukrajinským kvalifikantom Iľjom Marčenkom. Zápas sa skončil iba 30 minút pred polnocou. Gombos hral počas celého duelu agresívne a ani raz nestratil servis.

"Musím uznať, že dnešný výkon bol asi najlepší za celú prebiehajúcu sezónu. Veľmi sa mi tento rok nedarí, ale na to sme tu, aby sme bojovali. Mám veľkú podporu od môjho tímu, takže mám stále motiváciu hrať s najlepšími hráčmi.

Takého víťazstvá ma posúvajú vpred a som naozaj šťastný, že som dnes vyhral a podal taký vynikajúci výkon. Verím, že mi to vydrží čo najdlhšie," povedal pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu šťastný Gombos, ktorý na turnaji štartuje už po jedenásty raz.

Úspešne vstúpil do turnaja najvyššie nasadený Rakúšan Dominic Thiem, ktorý zvíťazil nad Ukrajincom Vitalijom Sačkom 7:6 (5), 6:3. V prvom sete otočil šampión US Open z roku 2020 z 2:5, v druhom dejstve slávil úspech vďaka brejku vo ôsmom geme. V ďalšom kole ho čaká Kanaďan Gabriel Diallo alebo Brit Arthur Fery.

štvorhra - 1. kolo:

Ivan Ljutarevič, Vladislav Manatov (Biel./Ukr.) - Lukáš POKORNÝ, Igor ZELENAY (SR) 7:6 (5), 7:6 (3)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: Norbert Gombos Dominic Thiem Alex Molčan Lukáš Klein Peugeot Slovak Open