Rozuzlenie prišlo až v samom závere: Tréneri chválili úroveň pohronského derby

Na snímke zľava Matej Macek (Banská Bystrica) a Jozef Sládok (Zvolen)Na snímke zľava Matej Macek (Banská Bystrica) a Jozef Sládok (Zvolen) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena vyhrali siedmy z deviatich odohraných duelov v extralige a bodovali v ôsmom stretnutí sezóny.

V piatok na domácom ľade pokorili v pohronskom derby Banskú Bystricu 6:3. Výhra o tri góly sa nerodila jednoducho, zápas bol dlhý čas vyrovnaný, rozuzlenie prišlo až v samom závere.

"Bolo to klasické derby, veľa súbojov, rýchly hokej. Zápas sa lámal v časti, keď súper odskočil na jeden gól, no my sme stále verili v náš systém a našu hru. Napokon sme Bystricu zlomili. Paradoxne sme dali gól v oslabení, ktorý nám veľmi pomohol.

Záver sme si ustrážili. Zápas bol ťažký, bolo to o detailoch, my sme ho oddreli od prvého do posledného hráča. Derby malo pred štyrmi tisíckami divákov iný náboj. Hokej bol lepší aj vďaka búrlivej atmosfére, diváci vyhecovali hokejistov, ktorí išli viac za hranu ako obyčajne," hodnotil triumf nad Banskou Bystricou asistent trénera Zvolena Andrej Kmeč, pre ktorého to bol spolu s kolegom Petrom Oremusom dvojstý zápas v tíme spod Pustého hradu.

Zo šiestich gólov zaknihovala päť zvolenských gólov Viedenského formácia s dvojgólovými krídlami Zuzinom a Marcinekom. "Dnes vyčnieval tento náš tretí útok s piatimi gólmi, ale bol to tímový výkon. Do príležitostí sa dostali aj vďaka iným formáciám, ktoré unavili súpera," dodal Kmeč a vyjadril sa aj k výkonu novica 26-ročného Miroslava Muchu, pre ktorého to bol prvý extraligový duel v slovenskej súťaži po dlhej anabáze v zámorí:

"Na prvý zápas hral dobre. Prišiel k nám na hosťovanie z krátkeho pôsobenia v Liberci, kde toho veľa neodohral. Ukázal niektoré veci, ktoré od neho čakáme, veľmi dobre sa chytil vecí, ktoré chceme hrať. Bude sa len zlepšovať."

Banskobystričanov zlomili v derby dve až tri situácie

Banskobystričanov zlomili v derby dve až tri situácie. V druhej tretine vylúčenie centra Bíreša do konca zápasu a následné bránenie sa v dlhej päťminútovej presilovke a potom v tretej tretine neuznaný gól na 2:3 a inkasovaný zásah na 4:2 v oslabení. "Bol to dobrý zápas. Keď sme ubránili dlhú presilovku súpera, tak sme mali získať momentum na našu stranu, ale ubralo nám to sily a nepodarilo sa to. Bojovali sme, dokázali sme sa na súpera dotiahnuť, znížiť skóre, ale nevyhrali sme.

S výkonom som pomerne spokojný, nemám nič špeciálne, čo by som hráčom mohol vyčítať, pretože sa všetci snažili, len výsledok nie je priaznivý," hodnotil prehru vo Zvolene banskobystrický kouč Doug Shedden a vyjadril sa aj k novej 33-ročnej posile Lukemu Adamovi, ktorý odohral v NHL 90 zápasov: "Bude lepší, očakávania od neho sú vysoké. Mal by byť veľmi dobrý hráč tejto ligy, ale má za sebou málo času s nami, takže mu treba dať čas a bude lepší."

Luke Adam (Banská Bystrica) Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Aj obrancu Banskej Bystrice Patrika Bačíka tešila vo Zvolene skvelá divácka atmosféra, vyzdvihol aj kvalitu hokeja v prestížnom derby: "Výborná atmosféra, skvelý hokej. V prvej tretine mali Zvolenčania navrch, dali gól, ale my sme sa potom chytili dvoma rýchlymi gólmi, trošku sme prevzali iniciatívu.

Bolo dobré, že sme ubránili v druhej tretine dlhú päťminútovú presilovku súpera, ale v tretej tretine sme to nezvládli. Domáci nám dali z prečíslenia gól, ťahali sme potom za kratší koniec. Zvolenčania výborne korčuľovali, ale do tretej tretiny sme boli stále v hre. Škoda, že nám rozhodca neuznal gól na 3:2 pre nás. Potom sa to zvrtlo a už sme iba doháňali výsledok."

Viac o téme: HKM Zvolen HC ’05 iClinic Banská Bystrica