Taliansky kouč pred šlágrom s Anglickom: Zápas, v ktorom sa ukáže, aký máme potenciál

Tréner Talianska Luciano SpallettiTréner Talianska Luciano Spalletti Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

RÍM - Futbalisti Talianska vyhrali v sobotňajšom zápase C-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné ME nad Maltou 4:0 a suverénne potvrdili úlohu favorita. Obhajcovia trofeje sa v utorok predstavia v šlágri skupiny vo Wembley proti Anglicku.

Taliani sú priebežne na druhom postupovom mieste o tri body za vedúcim Anglickom a s rovnakým počtom bodov ako tretia Ukrajina, no- majú zápas k dobru.

S Maltou nemali Taliani v Bari žiadne problémy. V prvom polčase skórovali Giacomo Bonaventura a Domenico Berardi, po zmene strán sa druhýkrát presadil Berardi a skóre uzavrel Davide Frattesi. Pozornosť talianskych futbalistov sa už upiera na utorok.

"Bude to zápas, v ktorom sa ukáže, aký máme potenciál,” povedal po zápase s Maltou pre televíziu RAI tréner Luciano Spalletti.

Taliani majú na Wembley príjemné spomienky, keď 11. júla 2021 zdolali Angličanov vo finále ME po jedenástkach a získali svoj druhý titul majstrov Európy.

“Bude to emocionálny zápas, mám skvelé spomienky na ten štadión,” dodal útočník Sassuola Berardi, ktorý v spomínanom finále nastúpil v 55. minúte a v rozstrele premenil svoj pokus. “Chceme hrať svoju hru a ideme tam s cieľom vyhrať,” dodal.

Ukrajinci zdolali Severných Macedóncov 2:0 a napravili si tak chuť po septembrovom asociačnom termíne, v ktorom nevyhrali ani jeden duel. Duel sa hral na pražskej Letnej. O triumfe rozhodol po polhodine hry Georgij Sudakov, v poslednej minúte nachytal Oleksandr Karavajev brankára Stoleho Dimitrievského a strelou z veľkej diaľky upravil na 2:0. V tabuľke sú Ukrajinci momentálne na treťom mieste za Talianskom pre horšiu bilanciu zo vzájomného zápasu a v utorok sa predstavia na ihrisku Malty.

Viac o téme: Taliansko Anglicko Luciano Spalletti Malta