VIDEO Pikantný rusko-americký súboj: Veľký bodový škrt, lanské finále sa nebude opakovať

Frances TiafoeFrances Tiafoe Zdroj: SITA/AP/Jason DeCrow

TOKIO - Americký tenista Frances Tiafoe nezopakuje na turnaji v Tokiu vlaňajšiu účasť vo finále. Šiesty nasadený hráč podľahol v prvom kole Rusovi Aslanovi Karacevovi 3:6, 6:7.

Tiafoe, ktorý vlani prehral súboj o titul v japonskej metropole s krajanom Taylorom Fritzom, nezvládol hneď prvý zápas v súťaži rovnako ako na predchádzajúcom turnaji v Šanghaji. Naopak, Fritz si dnes poradil s Britom Cameronom Norriem a bilanciu vzájomných zápasov strhol na svoju stranu v pomere 7:6.

V druhom kole sa desiaty hráč sveta stretne s 20-ročným Japoncom Šintarom Močizukim. Až 215. tenista poradia ATP vyzrel na 31. hráča rebríčka Argentínčana Tomása Martína Etcheverryho 6:4, 7:6 a pripísal si prvú výhru na elitnom okruhu.

Ruský tenista Karen Chačanov ukončil svoje pôsobenie na turnaji ATP v Tokiu už v 1. kole. Siedmeho nasadeného hráča vyradil Austrálčan Alexej Popyrin, ktorý zvíťazil 6:4, 6:2.

Ďalej ide aj dvojka turnaja Casper Ruud z Nórska po triumfe nad Josuke Watanukim z Japonska 7:6 (6), 6:3.