VIDEO Na kráľa už nieto superlatívov: Messi opäť vyčíňal, Neymar opustil ihrisko v slzách

Radujúci sa Lionel MessiRadujúci sa Lionel Messi Zdroj: SITA/AP/Martin Mejia

BUENOS AIRES - Lionel Messi v utorok dvakrát skóroval pri víťazstve Argentíny 2:0 na ihrisku Peru v kvalifikácii MS.

Za národný tím odohral celý zápas. Brazília prehrala v Uruguaji 0:2, čím sa skončila jej šnúra 37 zápasov bez prehry v kvalifikácii. Navyše prišla o útočníka Neymara, ktorý opustil štadión Centenario v Montevideu o barlách so zranením ľavého kolena.

Tridsaťšesťročný Messi vynechal niekoľko zápasov svojho klubu Inter Miami pre svalové bolesti. Na Národnom štadióne v Lime však vyzeral veľmi sviežo a prispel k sebavedomému výkonu Argentíny. Prvý gól strelil po protiútoku v 32. minúte, o desať minút neskôr uzavrel skóre duelu. Po prestávke rozvlnil sieť aj po tretí raz, ale tento zásah neplatil pre ofsajd.

"Máme dobrú skupinu a dobré prostredie v našej šatni a veci sú oveľa jednoduchšie. Užívame si, že sme spolu a že hráme spolu," citovala Messiho agentúra AP.

"Herne sme sa ešte zlepšili. Po triumfe na majstrovstvách sveta sme sebavedomí, uvoľnení a ešte viac jednotní. Tento tím je neuveriteľný. A dúfam, že v tomto raste ešte môžeme pokračovať," dodal kapitán majstrov sveta Messi.

Zo 178 zápasov za reprezentáciu má na konte už 106 gólov, o tri zaostáva za druhým Iráncom Alím Daeím. Na čele je portugalský kanonier Cristiano Ronaldo so 127 gólmi.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18

Neymar opustil ihrisko so slzami v očiach

Po pomalšom úvode zápasu v Montevideu sa ako prvý presadil Darwin Núňez v 42. minúte, po prestávke v 77. minúte strelil druhý gól domácich Nicolas de la Cruz. "Musíme byť realisti, musíme sa zlepšiť," povedal kapitán Brazílie Casemiro. Jeho spoluhráč Neymar opustil ihrisko na konci prvého polčasu.

Neymar v 44. minúte po súboji s Nicolasom de la Cruzom zakopol a spadol na trávnik, držiac sa za ľavé koleno. Hraciu plochu opustil vo veľkých bolestiach, pričom si oboma rukami držal tvár. V zostave ho nahradil Richarlison. Neymara po stretnutí videli, ako odchádza Estadio Centenario v Montevideu o barlách. Podľa tímového lekára Rodriga Lasmara je príliš skoro určiť rozsah a vážnosť zranenia.

Sklamaní Brazílčania Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA/AP/Matilde Campodonico

"Urobili sme všetky možné vyšetrenia a zopakujeme ich vo štvrtok," uviedol Lasmar podľa AFP. "Tých 24 hodín bude kľúčových, aby sme zistili, ako koleno reaguje, ako bude napuchnuté. Uvidíme, čo ukážu skeny. V pokoji počkajme na výsledky vyšetrení, vyhodnotíme ich a potom vám povieme diagnózu," odkázal novinárom.

"Ak odíde z ihriska, nie je to len tak, vždy to je niečo vážne. Ale verím, že bude čoskoro späť," dodal Casemiro. Uruguaj pod vedením Argentínčana Marcela Bielsu zaznamenal prvé víťazstvo proti Brazílii po 22 rokoch.

V ďalších zápasoch zdolala Venezuela súpera z Čile 3:0, Ekvádor remizoval s Kolumbiou 0:0 a Paraguaj zdolal Bolíviu 1:0. Argentína vedie juhoamerickú kvalifikáciu s plným počtom 12 bodov.