Nitra znemožnila Bystricu dvojciferným počtom gólov! Slovan padol aj na Liptove

Na snímke radosť hráčov Nitry po úvodnom góleNa snímke radosť hráčov Nitry po úvodnom góle Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Hokejisti HK Nitra deklasovali v piatkovom 11. kole Tipos extraligy HC '05 Banská Bystrica 10:1. V drese domácich sa americký útočník Robby Jackson blysol hetrikom a pridal aj asistenciu. Stephen Harper si tiež pripísal 4 body (2+2).

Nitrania začali aktívne už v prvej tretine a po góloch Brenta Gatesa a Alexa Cottona viedli 2:0. Domáci vygradovali gólostroj v druhej časti, v ktorej sa tešili až päťkrát. V tretej zavŕšili prvý dvojciferný výsledok v sezóne. Za Banskú Bystricu dosiahol čestný presný zásah Marcus Vela.

Na snímke zľava Patrik Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Okrem Harpera a Jacksona sa o víťazstvo pričinili aj ďalší hráči, ktorí si pripísali v stretnutí tri body. Samuel Buček mal bilanciu dva góly a asistenciu, Sahir Gill (0+3) a Gates (1+2). Nitrania sa vďaka triumfu posunuli na 9. miesto, Banská Bystrica zostala na 6. priečke.

Tipos extraliga – 11. kolo:
HK Nitra – HC '05 Banská Bystrica 10:1 (2:0, 5:1, 3:0)
Góly: 6. Gates (Slovák, Jackson), 13. Cotton (Okoličány, Lacka), 25. Buček (Gill, Gajdoš), 31. Jackson (Harper, Cotton), 33. Jackson (Gates), 38. Harper (Gill, Kubeš), 40. Hrnka (Bajtek, Cotton), 48. Harper (Buček, Gajdoš), 50. Buček (Gill, Harper), 55. Jackson (Gates) – 29. Vela (Adam, Turnbull). Rozhodovali: Baluška, Krajčík – Vyšný, Durmis, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 2765 divákov.

Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Fatul, Gajdoš, Kubeš, Bača, Valent – Harper, Gill, Buček – Slovák, Gates, Jackson – Bubela, Hrnka, Bajtek – Lacka, Pobežal, Okoličány - Ridzoň

Banská Bystrica: Belányi – Hora, Bačik, Wilde, Ďatelinka, Žabka, Holenda, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Adam – Faith, Stránský, Žitný – Petriska, Sojka, Macek

Slovan prehral po nájazdoch

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zdolali v piatkovom stretnutí 11. kola Tipos extraligy Slovan Bratislava 3:2 po samostatných nájazdoch. Autorom víťazného nájazdu domácich bol obranca Mitchell Miller. Liptáci vyhrali tretí zápas za sebou a poskočili v tabuľke na piatu priečku, Slovan figuruje po druhej prehre za sebou na ôsmom mieste.

Domáci sa v riadnom hracom čase dvakrát dostali do vedenia, ale slovanisti dokázali zakaždým odpovedať v presilovej hre. Na vedúci gól Marlanda Quincea zareagoval Miroslav Preisinger a po zásahu Viktoria Fekiača vyrovnal na 2:2 z dorážky Samuel Takáč. Duel dospel napokon až do nájazdov, v ktorých boli úspešní iba hráči HK 32 Miller a Haralds Egle. Duel okorenila v druhej tretine bitka medzi Filipom Mezovským a Chrisom Brownom, obaja dostali trest na päť minút + DKZ.

Slovan sa predstavil v Liptovskom Mikuláši bez viacerých hráčov základnej zostavy. Brankár Samuel Baroš očakáva prírastok v rodine, chýbali aj zranené defenzívne opory Michal Sersen a Shawn Lalonde a útočník Alex Výhonský, pre chorobu absentoval Daniil Fominych. Vzhľadom na výpadky si hostia pomohli viacerými hráčmi z tímu Modré krídla Slovan.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. Quince (Avcin, Miller), 33. Fekiač (Egle), rozh. nájazd Miller – 14. Preisinger (Takáč), 37. Takáč (Preisinger, Pecararo). Rozhodovali: Jobbágy, Rojík – Bogdaň, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše 25. Mezovský - Brown 5 min + DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2470 divákov.

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Réway, Quince, Avcin – Egle, Berry, Valigura – Vojtech, Uhrík, Sukeľ – Žilka, Šmída, Vankúš – Tkáč

Slovan: Coreau – Romančík, Golian, Scheid, Korenčík, Gachulinec, Maier, Královič, Beňo – O´Brien, Findlay, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Takáč, Masnica, Pecararo – Török, Petráš, Lukošík

Zvolen opäť bodoval, na výhru to ale nestačilo

Hokejisti Zvolena v 11. kole Tipos extraligy bodovali v desiatom zápase z jedenástich, ale na domácom ľade tentoraz nevyhrali. S Novými Zámkami prehrali 4:5 po samostatných nájazdoch, keď sa rozhodlo až v 16-tej sérii. Za tím spod Pustého hradu sa v dobrom svetle ukázal Miroslav Mucha. Oficiálne strelil dva góly, ďalšie dva v nájazdoch sa mu do štatistík nezapočítajú.

Zvolenčania išli do vedenia v prvej tretine, keď si strelecký účet v mužstve otvoril z medzikružia novic Mucha. Do prestávky po vzhliadnutí videa neuznali rozhodcovia vyrovnávajúci gól T. Mikúšovi, ale po zmene strán sa predsa len hostia dočkali z dvojnásobnej dorážky Farleya. Lenže o dve minúty na to odpovedal zblízka Bondra a bolo 2:1. Ani toto vedenie domácich nevydržalo, pretože v 34. minúte vyrovnal na 2:2 i so šťastím J. Mikúš.

Nitra znemožnila Bystricu dvojciferným Galéria fotiek (11)

V tretej tretine najprv Marcinek prepálil Kantora a bolo 3:2. Lenže Novozámčania dvoma gólmi otočili stav na 3:4 a to za 64 sekúnd. Najprv Michnáčom po prudkej strele a v 55. minúte z prečíslenia obrancom Leem.

Predĺženie zariadil necelé dve minúty pred koncom riadneho hracieho času druhým gólom v drese Zvolena Mucha, keď mieril presne k žrdi. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy, v nich dali po dva góly Mucha a Števuliak, no rozhodlo sa až v 16 sérii, a to zásluhou Tomáša Mikúša.

11. kolo TEL:
HKM Zvolen – HC Nové Zámky 4:5 pp a sn (1:0, 1 :2, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 12. Mucha (M. Hults), 27. R. Bondra (Langkow, Mucha), 43. Marcinek (Zuzin, Viedenský), 59. Mucha (Kašlík, M. Hults) – 25. Farley (Prokeš), 34. J.Mikúš (Lee, Michanáč), 54. Michnáč (T. Mikúš), 55. Lee (Stupka), 65. T. Mikúš (rozh. sam. nájazd). Rozhodcovia: M. Korba, Výleta – M. Orolin, Pribula. Vylúčení na 2. min: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1932 divákov.

Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Šiška, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, Mucha – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, V. Fekiač, Kolenič

Nové Zámky: Kantor – Laurenčík, Lee, L. Kozák, Hatala, Roman, Novajovský – Farley, Prokeš, Stupka – T. Mikúš, J. Mikúš, Michnáč – Šišovský, Ondrušek, Števuliak – Kováč, Fafrák

Michalovce ovládli zemplínske derby

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 11. kole Tipos extraligy nad nováčikom HC 19 Humenné suverénne 7:2.

Pripísali si druhý triumf z uplynulých troch zápasov, Humenné po ôsmej tohtosezónnej prehre zostalo v tabuľke na poslednom 12. mieste.

Michalovce položili základ víťazstva v zemplínskom derby už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Hostia sa síce ujali vedenia v 11. minúte zásluhou Jakuba Lineta, no domáci tromi gólmi v priebehu necelých dvoch minút otočili priebeh. V druhej a tretej časti ešte poistili triumf ďalšími štyrmi presnými zásahmi. Matúš Paločko sa na úspechu podieľal dvoma gólmi a asistenciou, americký obranca Sena Acolatse mal bilanciu 1+3.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 19 Humenné 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)
Góly: 15. Valach (Suja, Acolatse), 16. Santos (Vašaš), 16. Paločko (Solenský, Acolatse), 25. Bodnár (Paločko, Acolatse), 35. Acolatse (Daugavinš, Heard), 53. Cibák (Solenský, Bodnár), 60. Paločko (Daugavinš) – 11. Linet (Kriška, Handlovský), 55. Sergienko (Handlovský). Rozhodovali: Orolin, Snášel - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3571 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Pišoja, Acolaste, Cibák, Macejko, Mihálik, Michalčín, Jasečko, Fedor - Valach, Suja, Daugavinš –  Santos, Heard, Vašaš – Kabáč, Buc, Bjalončík – Paločko, Solenský, Bodnár

Humenné: Galimov (53. Kozel) - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický, Novák, Michalík - Pereskokov, Kuru, Šoltés – Handlovský, Linet, Kriška –  Lapšanský, Pavlovs, Borov – Krajňák, Vaško

Spišiaci sú doma neporaziteľní

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v piatkovom zápase 11. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 3:2. Spišiaci tak zvíťazili aj v piatom domácom stretnutí v novej sezóne.

Domáci vstúpili do podtatranského derby lepšie a už od druhej minúty viedli. Róbert Džugan našiel pred bránkou Nerijusa Ališauskasa, ktorý strelou pomedzi betóny prekonal Adama Vaya. Spišiaci na začiatku druhej tretiny strelili ďalšie dva góly. V presilovej hre sa presadil Jeremy Beaudry a o tri minúty neskôr Juraj Majdan.

Popradčania znížili v presilovej hre o dvoch hráčov, skóroval Samuel Mlynarovič. V tretej časti už len Andrej Kukuča upravil na 2:3.

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 2. Ališauskas (Džugan, Vartovník), 21. Beaudry (Valach, Kerbashian), 24. Majdan (Merežko, Kerbashian) – 32. Mlynarovič (Svitana, Drgoň), 54. Kukuča (Coulter, McFadden). Rozhodovali: Crman, Novák – Tichý, D. Konc ml., vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Dmowski (Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Groch, Beaudry, Romaňák – Burgess, Nellis, Archambault – Kerbashian, Myklucha, Majdan – Vandas, Bortňák, Drábek – Hamráček, Vartovník, Džugan

Poprad: Vay (24. Valluš) – McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Drgoň, Brejčák, Brincko – Gerlach, Coulter, Dmowski – Kukuča, Mlynarovič, Kundrik – Svitana, Urbánek, Jendek – Šotek, Suchý, Peresunko

Trenčín prehral štvrtý zápas v rade

Hokejisti HC Košice triumfovali v piatkovom súboji 11. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 4:1 a poskočili v tabuľke zo šiesteho na štvrté miesto. "Vojaci" sa naďalej trápia, prehrali štvrtý zápas v sérii a klesli na predposlednú 11. priečku.

Košice mali v Trenčíne navrch, po dvoch tretinách viedli jasne 4:0, keď sa strelecky presadili Patrik Lamper, Marek Bartánus, Mário Lunter a Hunter Fejes. Domáci v tretej dvadsaťminútovke už iba skorigovali výsledok zásluhou Denisa Hudeca. Duklu z pozície hlavného trénera viedol športový riaditeľ Branko Radivojevič, ktorý dočasne prevzal mužstvo po Róbertovi Dömem. Toho klub uvoľnil z rodinných dôvodov.

HK Dukla Trenčín – HC Košice 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly: 42. D. Hudec (Bokroš, Ekberg) – 5. Lamper (Berger, Fejes), 7. Bartánus (Fejes, Bartoš), 24. Lunter (Breton), 34. Fejes (Šedivý, Ferenc). Rozhodovali: Stano, Goga – Synek, Valo, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2282 divákov.

Trenčín: LaCouvee (34. Borák) - Pietroniro, Starosta, Bokroš, Ekberg, Hlaváč, M. Hudec, Nemčík – Giľák, Conway, Immo – Petráš, Baláž, Charbonneau – D. Hudec, Feranec, Krajčovič – Hertzberg, Lichanec, Sloboda

Košice: Riečický - Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Deyl, Bartoš, J. Hudec – Lunter, Pollock, Jääskeläinen – Fejes, Berger, Bartánus – Rogoň, Krivošík, Lamper – Jokeľ, Havrila, Bačo

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC '05 Banská Bystrica HK Spišská Nová Ves HC Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné