Nepresvedčivá Barca čakala do samého konca, portský drak si pochutnal na Antverpách

Ferran Torres oslavuje gól so spoluhráčmiFerran Torres oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - V H-skupine sú zatiaľ stopercentní hráči FC Barcelona, ktorí v 3. kole zdolali doma Šachtar Doneck 2:1.

Katalánci sa ujali vedenia v 28. minúte. Po skvelej prihrávke Ilkaya Gündogana trafil Fermino Lopez žrď, no z následnej dorážky otvoril skóre Ferran Torres. V 36. minúte agilný Lopez strelou spoza šestnástky zvýšil na 2:0. V 62. minúte hostia znížili zásluhou Georgija Sudakova, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

V ďalšom zápase skupiny zvíťazilo FC Porto na pôde Royalu Antverpy 4:1, hetrikom sa blysol Evanilson.