Ako mega zapletený špagát: Skupina smrti v Lige majstrov bude drámou až do konca

Slovenský futbalista Paríža St. Germain Milan Škriniar (37) sa teší so spoluhráčmi z góluSlovenský futbalista Paríža St. Germain Milan Škriniar (37) sa teší so spoluhráčmi z gólu Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zvíťazili v stredajšom dueli F-skupiny Ligy majstrov nad AC Miláno 3:0.

So šiestimi bodmi sa vyšvihli na čelo tabuľky, Newcastle United totiž v druhom zápase skupiny prehral doma s Borussiou Dortmund 0:1.

V parížskom Parku princov ako prvý pohrozil krídelník AC Rafael Leao, ktorého technická strela mierila tesne vedľa. Domáci postupne prevzali iniciatívu a v 32. minúte sa ujali vedenia. Kylian Mbappé si prebral prihrávku na hranici šestnástky a strelou k žrdi prekonal Mikea Maignana.

Slovenský futbalista Paríža St. Galéria fotiek (20) Slovenský futbalista Paríža St. Germain Milan Škriniar (druhý zľava) a hráč AC Miláno Olivier Giroud bojujú o loptu v hlavičkovom súboji Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

Hneď v úvode druhého dejstva po individuálnej akcii poslal loptu do siete Ousmane Dembélé, no jeho gól neplatil pre faul Manuela Ugarteho. Parížania však pokračovali v aktivite a v 53. minúte po rohu zvýšil na 2:0 Randal Kolo Mouani. V závere spečatil triumf PSG Lee Kang-In.

Dormtund zaskočil Newcastle

Dortmund v úvode zápasu zaskočil Newcastle a vypracoval si dve dobré príležitosti. Domácich však podržal Nick Pope, ktorý dostal opäť prednosť pred slovenským reprezentačným brankárom Martinom Dúbravkom. Newcastle prišiel po necelej štvrťhodine hry o zraneného švédskeho útočníka Alexandra Isaka, v útoku sa nedokázal presadiť a inkasoval gól do šatne od Felixa Nmechu.

V pozadí gólová radosť Galéria fotiek (20) V pozadí gólová radosť hráčov Dortmundu v St. James Parku Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

V 57. minúte mal veľkú šancu vyrovnať Callum Wilson, no neprepálil Gregora Kobela. V závere Wilson opečiatkoval brvno a tak si Dortmund odniesol z upršaného St. James Parku cenné tri body, vďaka ktorým sa posunul na druhú priečku.