Reprezentačný kapitán ani nechcel veriť: Chystalo sa predĺženie a zrazu prišiel úplný šok

Vojtěch HrubanVojtěch Hruban Zdroj: Profimedia

CHOLET - Reprezentačný kapitán Vojtěch Hruban ako prvý hráč v basketbalovej Lige majstrov nastrieľal cez 1000 bodov.

Historický míľnik pokoril vo včerajšom zápase 2. kola skupinovej fázy, v ktorom pomohol piatimi bodmi Choletu ku kurióznemu víťazstvu nad VEF Riga 74:73.

Magickú hranicu prekonal Hruban presne o bod. Predchádzajúcich 996 bodov v súťaži nazbieral v drese Nymburku, ktorého oporou bol do minulého roka, keď odišiel do tímu London Lions. Do Ligy majstrov sa vrátil v tomto ročníku s Choletom, ktorý uspel začiatkom októbra v kvalifikácii. V úvodnom kole pri porážke na ihrisku Tenerife 75:95 vyšiel strelecky naprázdno, tentoraz už tisícku pokoril.

Hruban sa s francúzskym tímom dočkal aj prvého víťazstva v súťaži, ale po veľmi zvláštnom závere. Po štvrtej štvrtine svietilo na výsledkovej tabuli skóre 74:74 a oba celky sa chystali na predĺženie, ale namiesto toho stolík časomeračov začal skúmať situáciu zo štvrtej minúty poslednej časti.

V nej hosťujúci Elijah Clarance hádzal dva trestné hody, ani jeden nepremenil, napriek tomu sa skóre chybne posunulo o jeden bod na 69:57. Po dlhých debatách a napriek protestom trénera Rigy bol lotyšskému mužstvu jeden bod spätne odpočítaný a domáci sa mohli radovať z premiérovej výhry.

Viac o téme: Liga majstrov Vojtěch Hruban Cholet Basket