Slovan vo Francúzsku siahal na senzačný triumf: Obrat a červená karta zrazili belasých na kolená

Zľava Angel Gomes (OSC Lille), Džaba Kankava (Slovan) a Benjamin André (OSC Lille) bojujú o loptuZľava Angel Gomes (OSC Lille), Džaba Kankava (Slovan) a Benjamin André (OSC Lille) bojujú o loptu Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

LILLE - Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v stretnutí 3. kola Európskej konferenčnej ligy na ihrisku OSC Lille 1:2 a prepustili francúzskemu súperovi prvé miesto v tabuľke A-skupiny.

Slovan nastúpil v defenzívnejšej zostave, v útoku dostali príležitosť Barseghjan s Čavričom. Lille v porovnaní s predošlými zápasmi obmenilo základnú jedenástku, chýbalo v nej zopár stabilných členov. Domáci sa od začiatku snažili vytvoriť si tlak, ale narážali na kompaktné štruktúry "belasých". Hostia držali na dištanc najnebezpečnejšieho hráča súpera Davida a sami sa postupne osmelili v ofenzíve.

V 21. minúte prihral Čavrič v šestnástke Barseghjanovi, ktorý však preváhal ideálny okamih na strelu a loptu poslal ľavačkou vedľa brány. Čavrič už o chvíľu predviedol svoje kanonierske schopnosti, keď po Lovatovom krížnom centri z ľavej strany napálil loptu zblízka do siete - 0:1. Situáciu ešte preveroval VAR, ale nešlo o ofsajd a gól platil.

Zľava Aleksandar Čavrič (Slovan) Galéria fotiek (26) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Lille mohlo vyrovnať po polhodine, Borjan sa však vyznamenal pri nebezpečnej hlavičke Davida a dorážke Andreho. V 44. minúte Gomesov volej minul bránu Slovana, ktorý si tak udržal polčasové vedenie.

Domáci vyrukovali do druhého dejstva s väčšou snahou. V 57. minúte vyrazil Borjan centrovanú loptu k Davidovi, ktorý sa vnútri šestnástky dostal k zakončeniu, ale na brankára Slovana "nevyzrel". Tréner Lille siahol po hodine hry k trojitému striedaniu a jeho tím pretavil hernú prevahu do vyrovnávajúceho gólu, aj keď mu k tomu výrazne pomohla chyba súperovho hráča. Yazici zachytil zlú rozohrávku Kašiu, narazil si loptu s Cabellom a prekonal Borjana - 1:1.

Uprostred brankár Milan Borjan Galéria fotiek (26) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Slovan nevyužil v 75. minúte dobrú príležitosť. Barseghjan šikovne potiahol loptu od vlastnej polovice, prihral nabiehajúcemu Blackmanovi, ale jeho pokus nemal dostatočnú razanciu a Alexsandro zastúpil svojho brankára.

Hráči Lille v 79. minúte reklamovali jedenástku, ale rozhodca po vzhliadnutí VAR nechal pokračovať v hre. V 82. minúte vyšla OSC rýchla akcia, Zhegrova našiel pred bránou voľného Cabellu a ten ponúknutú šancu s prehľadom využil - 2:1. Šance hostí na vyrovnanie klesli po vylúčení Lovata, ktorý dostal červenú kartu za faul na Zhegrovu a následné protesty. Slovan sa už v závere nedostal k ohrozeniu Chevaliera.

Lucas Lovat dostáva červenú Galéria fotiek (26) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ďalší zápas v EKL odohrá slovenský šampión opäť proti Lille vo štvrtok 9. novembra o 21.00 h na Tehelnom poli.

A-skupina:

OSC Lille - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)
Góly: 68. Yazici, 82. Cabella - 23. Čavrič, ŽK: Diakite, Bentaleb - Kucka, Wimmer, ČK: 85. Lovat (Slovan). Rozhodovali: Pairetto - Imperiale, Berti (všetci Tal.), 18.350 divákov.

Lille: Chevalier - Tiago Santos, Diakite (66. Alexsandro), Umtiti, Gudmundsson - Gomes (90. Bouaddi), Andre (66. Bentaleb) - Ounas (66. Zhegrova), Cabella, Yazici - David (86. Cavaleiro)

Slovan: Borjan - Kašia, Bajrič (90. Zmrhal), Wimmer - Blackman (89. Pauschek), Kucka, Savvidis (89. Strelec), Kankava (90.+4 Abubakari), Lovat - Barseghjan (90.+4 Tolič), Čavrič