Jedným zostala záplava horkých sĺz, druhí sa radujú: V Anglicku vypukla medailová eufória

Ragbisti Anglicka obsadili na MS vo Francúzsku 3. miestoRagbisti Anglicka obsadili na MS vo Francúzsku 3. miesto Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

PARÍŽ - Ragbisti Anglicka získali prvýkrát v histórii bronzové medaily na majstrovstvách sveta.

Obhajcovia striebra porazili v dramatickom dueli o tretie miesto na parížskom štadióne Stade de France Argentínu tesne 26:23. Leví podiel na zisku cenného kovu mal kapitán Owen Farrel, ktorý úspešnými trestnými kopmi a konverziami získal celkom 16 bodov.

Svetoví šampióni z roku 2003 a trojnásobní strieborní medailisti vyhrali prvý polčas 16:10, pričom Farrell sa postaral o jedenásť bodov. Krátko po prestávke ale Juhoameričania otočili skóre na svoju stranu vďaka položenej päťke a úspešnej konverzii.

Z vedenia sa ale dlho neradovali. Angličania sa po chybe súpera v rozohrávke ďalšou päťkou a konverziou vrátili do vedenia a v dramatickom závere uhájili výhru. Argentínčania mohli päť minút pred koncom vyrovnať, Nicholas Sánchez ale trestný kop nepremenil.

Anglicko porazilo Argentínu rovnako ako v úvodnom zápase v základnej skupine.