VIDEO Ešte len prišiel a už prepisuje históriu: Toto dokázal Connor Bedard ako najmladší!

Connor Bedard a jeho palicové čáry-máryConnor Bedard a jeho palicové čáry-máry Zdroj: SITA/AP/John Locher

CHICAGO - Prvý muž draftu 2023 Connor Bedard sa stal najmladším hráčom, ktorý skóroval v každom z prvých dvoch zápasov proti obhajcom Stanleyho pohára.

Osemnásťročný center pomohol Chicagu k triumfu 4:3 po predĺžení na ľade Vegas Golden Knights. V ôsmich stetnutiach má na svojom konte päť bodov za tri góly a dve asistencie.

Teräväinen s druhým čistým hetrikom za Carolinu

Fínsky hokejista Teuvo Teräväinen prispel tromi gólmi k víťazstvu Caroliny nad San Jose Sharks 3:0. Dvadsaťdeväťročný útočník zaznamenal druhý čistý hetrik za Hurricanes a stal sa len tretím hráčom v klubovej histórii, ktorému sa to podarilo.

Teräväinen v 7. minúte otvoril skóre duelu počas presilovej hry a o deväť minút neskôr strelou z prvej zvýšil na 2:0. Hetrik dokončil v tretej časti, keď ho úplne voľného našiel pre bránou našiel Seth Jarvis. Len dvaja ďalší hráči v histórii Hurricanes/Hartford Whalers majú na svojom konte čisté hetriky (Kevyn Adams a Eric Staal).

Teuvo Teräväinen prijíma gratuláciu Galéria fotiek (37) Teräväinen prijíma gratuláciu od Setha Jarvisa Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

"Nie som zvyknutý, že dávam toľko gólov. Cítim sa však dobre a musíme ďalej pokračovať v takýchto výkonoch," povedal fínsky útočník podľa nhl.com. Pochválil ho aj tréner Rod Brind'Amour: "Má skvelú strelu. V priebehu rokov sme mu hovorili, aby sa snažil viac strieľať. V tomto stretnutí ukázal niekoľko dobrých zakončení."

Brankár Antti Raanta zaznamenal 20 zákrokov a pripísal si prvé čisté konto v sezóne. Od začiatku sezóny 2022/23 ich majú v tomto období len dvaja ruskí brankári Iľja Sorokin (7) a Alexandar Georgiev (6). "Myslím si, že sa ešte stále môžem zlepšovať. Neviem, či to bol môj najlepší duel v tejto sezóne," uviedol Raanta.

Hughes natiahol svoju sériu

Jack Hughes natiahol v noci svoju bodovú sériu na sedem duelov. Je to tretia najdlhšia séria v histórii klubu po Brattovi (11 zápasov, 2022/23) a Timovi Higginsovi (10 zápasov, 1984-85). Útočník New Jersey pomohol gólom k trimfu Devils nad Buffalom (5:4), celkovo získal v tomto ročníku už 18 bodov (5+13) a je najproduktívnejším hráčom profiligy.

Darilo sa aj Švédovi Rasmusovi Dahlinovi v drese hostí. Obranca Sabres dosiahol rovnako presný zásah a natiahol svoju bodovú sériu tiež na sedem zápasov (1+6). Je to jeho najdlhšia šnúra v kariére.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 37

Viac o téme: NHL New Jersey Devils Antti Raanta Chicago Blackhawks Carolina Hurricanes Teuvo Teravainen Jack Hughes Connor Bedard