Fantázia, môžeme oslavovať postup do ďalšej fázy: Slovensko zdolalo Maltu

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokovSlovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov Zdroj: SFZ/Vladimír Dančík

TA´QALI - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov si vybojovali postup z 1. fázy kvalifikácie ME 2024.

V sobotnom dueli 8. skupiny vyhrali v maltskom Ta´Qali nad domácimi rovesníkmi 1:0 a po dvoch zápasoch majú na konte plný počet bodov. Spolu s lídrom tabuľky Španielskom tak majú vo vrecku postup do ďalšej fázy.

O triumfe mladých Slovákov rozhodol gólom Filip Trello v 50. minúte. Tím trénera Branislava Fodreka vyhral v prvom stretnutí nad Severným Macedónskom 4:0, v utorok 31. októbra ho ešte čaká súboj so Španielskom o prvenstvo v skupine.

1. fáza kvalifikácie ME 2024 hráčov do 17 rokov
8. skupina /Ta´Qali (Malta)/:
SLOVENSKO - Malta 1:0 (0:0)
Gól: 50. Trello

hlas po zápase /zdroj: futbalsfz.sk/:
Branislav Fodrek, tréner SR 17: "Poznali sme matematiku, vedeli sme, čo znamená pre nás víťazstvo v tomto zápase. V prvom polčase nám možno preto chýbal trochu väčší pokoj v hre, ale dianie sme mali celý čas pod kontrolou. Podmienky - teplo a umelý trávnik - boli pre oba tímy rovnaké, museli sme byť trpezliví a oplatilo sa nám to.

Dali sme gól, vyhrali sme zápas, získali sme postup. Takéto víťazstvá sú najkrajšie. Zaslúžili sme si tie tri body, ukázali sme väčšiu futbalovú kvalitu. Teraz pôjdeme do tretieho zápasu pokojne a pokorne, duel so Španielskom bude vrcholom turnaja.“