VIDEO Dunajská Streda dosiahla nepresvedčivý triumf, Šošoni rabovali v Ružomberku a sú prví

Yhoan Many Andzouana sa teší po strelení góluYhoan Many Andzouana sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/Edmund Örzsik

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti DAC Dunajská Streda vyhrali v stretnutí 12. kola Niké ligy nad MFK Zemplín Michalovce 2:1 a poskočili na piatu priečku neúplnej tabuľky. O oba presné zásahy domácich sa postaral kapitán Yhoan Andzouana.

DAC sa ujal vedenia v 35. minúte, keď sa Andzouana prezentoval parádnou strelou do ľavého horného rohu. Už o päť minút neskôr sa Michalovčania dočkali vyrovnania, kombinačnú akciu zakončil presne Marcin - 1:1. O zisku troch bodov pre domáceho favorita potom rozhodol Andzouana krátko po zmene strán strelou k žrdi. Zemplín tak nezvítazil ani vo svojom jedenástom dueli v ligovej sezóne.

Niké liga - 12. kolo:
FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)
Góly: 25. a 49. Andzouana – 30. Marcin. Rozhodovali: Dohál – Vorel, Jánošík, ŽK: Risvanis, Popovič, Pinto - Marjanovič, Volanakis

DAC: Popovič – Pinto, Csinger (73. Risvanis), Brunetti, Andzouana – Káčer (46. Ramadan), Dimun, Čermák (90.+7 Mendez) – Trusa (76. Gruszkowski), Goure (76. Barišič), Herc

Michalovce: Ružinský – Marjanovič (71. Mendes), Jeřábek, Volanakis – Magda (87. Šimko), Karasjuk, Shimamura, Bahi – S. Danko (64. Pavúk), Adekunle (87. van Kessel), Marcin

Hlasy po zápase /zdroj: dac1904.sk/:
Adrián Guľa, tréner DAC: "Pre nás to bol psychicky náročný zápas, pretože sme jednoznačne chceli odčiniť prehru z posledného duelu. Vstup do stretnutia bol solídny, mali sme dve veľké šance a potom strelil Andzouana krásny gól na 1:0.

Súper však z prvej šance vyrovnal, čo nás mierne vyhodilo z rytmu. V druhom polčase sme šli hneď do vedenia 2:1, no namiesto toho, aby sme súpera dorazili, tak sme sa dostali do kŕču. Dosiahli sme cenné víťazstvo. Chceme a musíme hrať krajšie a lepšie, no teraz bol prvoradý výsledok nad výkonom."

Peter Struhár, tréner Michaloviec: "Videli sme vyrovnané stretnutie aj napriek tomu, že nás Dunajská Streda strelecky predčila. Počas celého zápasu sme boli nebezpeční, hrali sme aktívne. Náš plán bol získavať lopty v stredovej zóne, no mrzí ma, že v prechodovej fáze sme neboli lepší. Chlapcov však musím pochváliť, že sme v prvom polčase mohli zvrátiť priebeh.

Vyrovnali sme a mali sme ešte jednu veľkú šancu. Nepremenili sme ju a zároveň do 2. polčasu sme zle vstúpili, keď sme po štandardke nešli rýchlejšie do bloku a súper sa zároveň výborne trafil. Rozhodli dve excelentné strely spoza pokutového územia. My sme svoje šance nevyužili, no bojovali sme o každú loptu.“

Žilina sa dostala na čelo tabuľky

Futbalisti MŠK Žilina triumfovali v sobotnom stretnutí Niké ligy na pôde MFK Ružomberok 2:0 a dostali sa na čelo neúplnej tabuľky. Na konte majú 25 bodov, za nimi figurujú Podbrezová, Slovan Bratislava a Trenčín, ktorí majú zhodne 23 bodov. "Belasí" však majú dva zápasy k dobru, Trenčania jeden.

Hostia boli v krajskom derby v prvom polčase výrazne aktívnejší, čo sa prejavilo v 31. minúte. Krížnou strelou ich poslal do vedenia útočník Timotej Jambor. V podobnom duchu sa začalo po zmene strán, na 2:0 zvýšil Dávid Ďuriš. Domáci sa snažili zdramatizovať zápas, no ani napriek viacerým streleckým pokusom už v ďalśom priebehu gól nepadol.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 31. Jambor, 55. D. Ďuriš. Rozhodovali: Marhefka – Košecký, Pacák, ŽK: Zsigmund, Lavrinčík (obaja Ružomberok), 1187 divákov.

Ružomberok: Frühwald – Mrva (46. Selecký), Malý, Gabriel, Luterán – Chrien (63. Gerec), Zsigmund (63. Lavrinčík), Múdry – Šefčík (57. Chobot), Hladík, Tučný (57. Úradník)

Žilina: Belko - Leitner, Minárik, Nemčík - Bari, Sauer (81. Adang), Gidi, Javorček – Essomba (69. Bile), Jambor (88. Stojčevski), D. Ďuriš

Hlasy po zápase:
Oldřich Smetana, tréner Ružomberka: "Úvod sme nemali dobrý, keď trochu sme sa hľadali v napádaní. Od polovice prvého polčasu sa nám to už darilo lepšie. Ak však chcete uspieť v ktoromkoľvek zápase, musíte dať góly. Boli tam nejaké príležitosti, hlavne po jednej štandardnej situácii, ale nevyužili sme ich.

Až lacno sme potom hostí pustili do vedenia. Potom to už proti takému súperovi ako Žilina bolo zložité. My sme nevyužili možnoť ísť do vedenia. V druhom polčase mužstvo zlepšilo pohyb, dostávali sme sa aj do tlaku, no, bohužiaľ, nič sme z toho nevyužili.“

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Prišli sme so zámerom zúročiť naše skúsenosti, takisto progres tímu. Bol to tiež zápas, v ktorom sme mohli urobiť ďalší krok, aby sme boli blízko prvej šestke. Takýto terén našej hre nevyhovuje, no so zlým trávnikom sme si poradili už v Michalovciach a takisto teraz.

Myslím si, že súper využil príchod nového trénera a dal do zápasu energiu. Nám veľmi dobre vyšiel vstup do zápasu, keď do 17. minúty sme mali päť šancí. Potom Ružomberok nastrelil žrď a hneď sa zápas mohol vyvíjať inak. Nič také sa však nestalo. Potom sme dali na 1:0, na začiatku druhej časti na 2:0 a ďalej sa už išlo len za výsledkom.“

Zlaté Moravce naďalej bez víťazstva

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble stále čakajú na svoje prvé víťazstvo v tomto ročníku Niké ligy. V sobotnom zápase 12. kola doma podľahli Skalici 0:1 a s tromi bodmi naďalej figurujú na dne tabuľky. Skalica je ôsma.

Hostia mohli viesť už v úvode zápasu, no strela Adama Gažiho trafila žrď. Šancu na skórovanie mal aj Martin Mášik, jeho pokus zase zablokoval Vladimír Majdan. Jediný gól stretnutia napokon prišiel až po zmene strán, keď sa v 51. minúte presadil Roman Haša.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Skalica 0:1 (0:0)
Gól: 51. Haša. Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Vitko, ŽK: Suľa - Ranko.

ViOn: Knobloch - Suľa, Tumma (62. Čerepkai), Čonka - Majdan, Brenkus (62. Gono), Duga (81. Weir), Mondek (62. J. Švec), Sluka (46. Nsumoh) - Balaj, Mijič

Skalica: Junas - Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan - M. Nagy, Mášik (68. M. Hollý) - Morong (86. Matejov), Haša (68. Sobczyk), Gaži (75. Yao) - Smékal

Vladimír Cifranič, tréner FC ViOn: "Museli sme zmeniť rozostavenie, pretože nám chýbajú stopéri. V ofenzívnej fáze nedokážeme prekročiť svoj tieň. Po inkasovanom góle sme chceli, chýba nám však kvalita, chýba nám strelec a v neposlednom rade nám chýba aj šťastie. Skalica si to ustrážila.

V posledných troch zápasoch pravdy sme získali iba bod a je len na nás, aby sme to zmenili. Určite nikto nie je spokojný, ani my tréneri, ani hráči, ani vedenie, musí sa niečo udiať. Ja to nechávam na vedení klubu, keď príde majiteľ a povie, že dosť, tak dosť. Tumma ma zlomené rebro, neviem, ako postavíme zostavu na další zápas.”

Pavol Majerník, tréner Skalice: "Prvý polčas to bol bojovný medzišestnástkový futbal, hneď v úvode sme nevyužili veľkú príležitosť, po zmene strán sme dali gól, škoda, že sme ten zápas neuzavreli skôr. Domáci nás prekvapili rozostavením, skúšajú rôzne alternatívy, my sme si však víťazstvo ustrážili. Som vďačný za tri body.”

Viac o téme: MŠK Žilina MFK Ružomberok MFK Zemplín Michalovce FC DAC 1904 Dunajská Streda MFK Skalica FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Yhoan Andzouana