Nitra si opäť koleduje o búrlivý piskot: Liptáci naložili Corgoňom toľko, koľko sa do nich zmestilo

Na snímke uprostred Jakub Sukeľ (HK 32 Liptovký Mikuláš) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Na snímke uprostred Jakub Sukeľ (HK 32 Liptovký Mikuláš) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

NITRA - Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš deklasovali v nedeľňajšom zápase 14. kola Tipos extraligy Nitru na jej ľade 8:2.

Hostia položili základ úspechu v prostrednej časti, v ktorej strelili štyri góly. Liptáci zaznamenali prvý triumf po dvoch prehrách a ukončili "corgoňom" sériu troch víťazstiev.

Liptovský Mikuláš zdolal Nitru v druhom vzájomnom stretnutí tejto sezóny. Duel rozhodla druhá tretina, keď statickí Nitrania dovolili hosťujúcim hráčom až príliš veľa. Troma bodmi sa v druhej časti blysol útočník Martin Réway, ktorý dva góly strelil a na jeden prihral. "Corgoni" sa nedokázali v tretej tretine otriasť a inkasovali ďalšie dva góly.

Tipos extraliga - 14. kolo:

HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:8 (2:2, 0:4, 0:2)
Góly: 7. Okoličány (Bača, Kašík), 13. Hrnka (Bubela, Cotton) - 10. Vojtech (Uhrík, Sukeľ), 10. Egle (Berry, Miller), 30. Réway (Sukeľ), 37. Quince (Réway), 39. Réway (Quince), 40. Berry (Egle, Valigura), 51. Miller (Wardley). Rozhodovali: Crman, Krajčík - Vyšný, Jedlička, vylúčení: 7:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3216 divákov.

Nitra: Kašík (40. Beržinec) – Mezei, Cotton, Gajdoš, Fatul, Bača, Vitáloš – Buček, Gill, Harper – Jackson, Gates, Bubela – Griffin, Hrnka, Čederle – Okoličány, Slovák, Lacka

L. Mikuláš: Krasikov – Nátny, Wardley, Mezovský, Miller, D. Jendroľ, Fekiač, Lalík, Žilka – J. Sukeľ, Uhrík, Vojtech – Avcin, Quince, Réway – Valigura, Egle, Berry – Tkáč, Klíma, Nespala

Spišiaci si spravili z derby jednostrannú záležitosť

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zostali aj po 14. kole na čele Tipos extraligy. V nedeľnom stretnutí si poradili na domácom ľade s Michalovcami 6:2. Zemplínčanom tak nevyšiel náročný dvojboj, keď sa v priebehu troch dní stretli s dvoma najlepšími družstvami súťaže a prehrali dvakrát rovnakým výsledkom so Zvolenom i Spišiakmi.

Radujúci sa hokejisti Spišskej Galéria fotiek (10) Gólové oslavy Spišiakov Zdroj: TASR/František Iván

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
Góly: 3. Džugan (Vandas, Myklucha), 13. Kerbashian (Archambault), 30. Burgess (Ališauskas, Kerbashian), 43. Nellis (Burgess, Merežko), 45. Burgess (Archambault, Myklucha), 54. Merežko (Myklucha, Nellis) - 48. Pišoja (Acolatse), 57. Solenský (Valach, Michalčin). Rozhodovali: Rojík, Štefik - Valo, Durmis, vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3480 divákov.

Spišská N. Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Knižka, Žiak, Oullet-Beaudry, Groch - Burgess, Kerbashian, Archambault - Drábek, Nellis, Majdan - Vandas, Myklucha, Džugan - Hamráček, Bortňák, Vartovník

Michalovce: Glosár – Acolatse, Pišoja, Macejko, Bindulis, Michalčin, Mihalik, Cibák – Daugaviňš, Suja, Paločko - Varga, Bjalončík, M. Valach – Vašaš, Buc, Kabáč - Heard, Solenský, Santos

Dukla sa konečne dočkala

Hokejisti Dukly Trenčín ukončili sériu šiestich prehier, keď zdolali MIKRON Nové Zámky 3:2 po predĺžení v nedeľnom stretnutí 14. kola Tipos extraligy. O rozhodujúci presný zásah sa postaral v 62. minúte po individuálnej akcii Tomáš Starosta. Novozámčania prehrali tretí duel v sérii.

HK Dukla Trenčín - HC MIKRON Nové Zámky 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 5. Nemčík (M. Hudec, D. Hudec), 26. Krajčovič (J. Mikúš, Sloboda), 62. Starosta (Mráz) - 19. Farley (Kozák, Roy), 23. Kováč (Fafrák, Laurenčík), vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Tichý, Orolín, 1318 divákov

Trenčín: LaCouvee – Kupec, Starosta, Hlaváč, Bokroš, M. Hudec, Nemčík – Giľák, Baláž,  D. Hudec - Charbonneau, Conway, Eriksson Immo, Bezúch, Mráz, Varga - Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič Petráš – Feranec

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák – Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Loggins, Roy, Farley – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Fafrák, Barto, Kováč - Ružek

Košice ovládli východniarske derby

Hokejisti HC Košice vyhrali v dueli 14. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:2. V tabuľke tak poskočili na tretiu priečku, na lídra zo Spišskej Novej Vsi strácajú sedem bodov. Poprad je priebežne deviaty.

Košičania začali doma aktívne, no súper odolal úvodnému tlaku a na konci 10. minúty využil presilovku - skóre otvoril delovkou obranca Oliver Turan. Domáci prekonali brankára Ádáma Vaya až v druhej polovici duelu, keď na 2:1 otočili Matúš Havrila a Filip Krivošík. Poprad síce dokázal vyrovnať zásluhou Ryana Dmowského, no v záverečných dvoch minútach rozhodol dvoma gólmi o triumfe domácich americký obranca Cooper Zech.

HC Košice – HK Poprad 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 34. Havrila (Rogoň, Bačo), 40. Krivošík (Pollock, Jääskeläinen), 59. Zech (Fejes, Jääskeläinen), 60. Zech (Krivošík, Chovan) – 10. Turan (Urbánek, Dmowski), 53. Dmowski (Betker, Kukuča). Rozhodovali: Konc, Hronský – Ordzovenský, Pribula, vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Kundrik (Poprad) 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3114 divákov.

Košice: Riečický – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Bartoš, Dravecký – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Lunter, Chovan, Krivošík – Bartánus, Šimun, Lamper – Rogoň, Havrila, Bačo

Poprad: Vay – Brejčák, Brincko, Betker, McFadden, Kotvan, Turan, Česánek – Kundrik, Mlynarovič, Svitana – Dmowski, Coulter, Kukuča – Jendek, Urbánek, Šotek – Paločko, Suchý, Peresunko

Nováčik sa ďalších bodov nedočkal

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali v nedeľnom 14. kole Tipos extraligy s Banskou Bystricou 2:3. Nováčik zostal v tabuľke na poslednom mieste, avšak už so štvorbodovým mankom na Trenčín, ktorý bodoval proti Novým Zámkom (3:2 pp).

Domáci išli do vedenia vo vyrovnanej prvej tretine zásluhou Adama Lapšanského, ktorý na konci oslabenia unikol banskobystrickej obrane. V druhej tretine však hostia skóre otočili, keď sa najskôr v 28. minúte presadil gólom v oslabení Kanaďan Matt Wilkins, na ktorého o päť minút nadviazal Roman Žitný. Aj napriek tomu, že Humenné v tretej tretine vyrovnalo gólom Hannuho Kuruho, posledné slovo v zápase mali Banskobystričania - víťazný gól zaznamenal v 54. minúte Rastislav Gašpar.

HC 19 Humenné - HC '05 Banská Bystrica 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 6. Lapšanský (Linet), 46. Kuru (Diakov, Pereskokov) – 28. Wilkins (Vela), 32. Žitný (Faith, Petriska), 54. Gašpar (Bíreš). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.

Humenné: Galimov - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický - Šoltés, Krajňák, Borov - Handlovský, Linet, Kriška - Lapšanský, Kuru, Pereskokov - Michalík, Lačný, Vaško

Bystrica: Belányi - Bačik, Hora, Ďatelinka, Eichwede-Wilde, Holenda, Luža, Žabka - Wilkins, Adam, Vela - Matoušek, Bíreš, Gašpar - Žitný, Petriska, Faith - Macek, Stránsky, Faith

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Nové Zámky HK Dukla Ingema Michalovce Tipos extraliga