VIDEO Postavil sa k lopte a bolo vymaľované: Rusnák pomohol gólom k víťazstvu Seattlu

Albert Rusnák a jeho gólové oslavyAlbert Rusnák a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Slovenský futbalista Albert Rusnák skóroval v nočnom zápase zámorskej Major League Soccer.

Jeho tím Seattle Sounders zvíťazil v prvom stretnutí druhého kola play off nad FC Dallas 2:0. Dvadsaťdeväťročný ofenzívny hráč sa presadil v 43. minúte, keď premenenou penaltou poslal domácich do vedenia. V druhom polčase potvrdil triumf Jordan Morris.

Sounders sa do vyraďovacej časti kvalifikovali ako druhý najlepší tím Západnej konferencie. V stretnutí proti Dallasu potvrdili rolu favorita a pred odvetou si vytvorili dvojgólový náskok. Slovenský reprezentant zaznamenal päť presných zásahov aj počas základnej časti. Seattle tak pokračuje bez prehry, naposledy neuspel 21. augusta proti Atlante United 0:2.

"Pokračujeme vo výkonoch zo základnej časti, čo je pozitívne. Veľmi dobre sme bránili a udržali sme čisté konto. Vytvorili sme si aj niekoľko šancí a strelili dva góly," uviedol Rusnák pre klubový web.

Viac o téme: Slovensko USA Albert Rusnák MLS Seattle Sounders FC