VIDEO Švédsky boss zostrelil country chlapcov, Kings pripomínajú u súperov parný valec

Elias Pettersson sa blysol hetrikomElias Pettersson sa blysol hetrikom Zdroj: SITA/AP/Darryl Dyck/The Canadian Press

VANCOUVER - Hokejisti Vancouveru zvíťazili v noci na stredu v zámorskej NHL nad Nashvillom 5:2. Hetrikom sa v drese Canucks blysol Švéd Elias Pettersson, Quinn Hughes si pripísal na konto tri asistencie. Los Angeles Kings uspeli v Toronte 4:1.

Pre Petterssona to bol druhý hetrik v profilige, prvý dosiahol 2. januára 2019. Švédsky útočník sa vďaka tomu posunul v kanadskom bodovaní so 16 bodmi (5+11) na druhé miesto za Jacka Hughesa z New Jersey, ktorý má bilanciu 5 gólov a 13 asistencií.

"Som veľmi šťastný. Mám radosť z nášho ďalšieho víťazstva aj z hetriku. Myslím si, že sebadôvera je všetko. Aj keď nemáte svoj najlepší zápas, môžete sa oprieť o sebadôveru," uviedol autor hetriku pre oficiálnu stránku nhl.com.

Elias Pettersson sa blysol Galéria fotiek (4) Tešiaci sa Elias Pettersson Zdroj: SITA/AP/Darryl Dyck/The Canadian Press

Predators viedli po prvej tretine 2:1, no v ďalších dvoch dejstvách neprekonali Kevina Lankinena, ktorý vykryl 22 striel. Center Nashvillu Ryan O’Reilly odohral jubilejný 1000. zápas v prestížnej súťaži. "Veľmi sme chceli zvíťaziť, aby si tento večer užil. Ryan je úžasný hráč a chlapík, ktorý odohral 1000 zápasov," povedal o svojom spoluhráčovi útočník Colton Sissons. Trojbodový zápas odohral obranca "kosatiek" Quinn Hughes, ktorý zároveň predĺžil svoju bodovú sériu na 5 zápasov.

Hráči Los Angeles v tejto sezóne na ľade súpera ešte neprehrali. William Nylander bodoval aj v deviatom zápase a stanovil klubový rekord. Do štatistík mu pribudla siedma asistencia, nazbieral už 13 bodov.

"Bol to naozaj solídny večer. Naše oslabenie na začiatku prvej tretiny udalo tón. Hráči predviedli dobrú prácu. Dôležité bolo najprv skórovať a potom držať nohu na plynovom pedáli. Bolo to úsilie celého tímu a som na chlapcov hrdý," povedal kouč Kings Todd McLellan. K triumfu amerického mužstva prispel skúsený brankár Cam Talbot, ktorý zneškodnil 29 z 30 striel Maple Leafs.

Prvý gól v NHL strelil vo svojom 89. profiligovom zápase švédsky útočník Andreas Eklund, ktorý v 7. minúte otvoril skóre duelu. "Bol to skvelý pocit. Od môjho prvého zápasu v NHL ubehlo už veľa času, takže je super konečne streliť prvý gól," poznamenal 27-ročný obranca.

výsledky:

Toronto Maple Leafs - Los Angeles Kings 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 49. Tavares (Marner, Nylander) - 7. Englund (Dubois), 12. Danault (Moore, Spence), 30. Kaliyev (Fiala, Byfield), 53. Kempe (Kopitar, Byfield). Brankári: Woll - Talbon, strely na bránku: 30:27

Vancouver Canucks - Nashville Predators 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 14. Lafferty (Q. Hughes, Beauvillier), 21. Pettersson (Q. Hughes, Michejev), 37. Pettersson (Kuzmenko, Hronek), 45. Miller (Boeser, Q. Hughes), 58. Pettersson (Beauvillier, Myers) - 17. Sissons (Josi, Foudy), 17. Fabbro (Forsberg, O´Reilly). Brankári: Demko - Lankinen, strely na bránku: 27:29

Viac o téme: Vancouver Canucks Los Angeles Kings Nashville Predators Toronto Maple Leafs Elias Pettersson