Kozák v Košiciach s neúspešnou premiérou: Suverénny DAC predĺžil čiernu sériu ligového nováčika

Nový tréner FC Košice Ján Kozák ml. v zápase 13. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - FC DAC 1904 Dunajská StredaNový tréner FC Košice Ján Kozák ml. v zápase 13. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - FC DAC 1904 Dunajská Streda Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Futbalisti FC Košice pod taktovkou nového trénera Jána Kozáka mladšieho prehrali v piatkovom domácom stretnutí 13. kola Niké ligy s FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:3.

Sériu ligových prehier natiahli na osem a v tabuľke im naďalej patrí 10. priečka. DAC vyhral druhýkrát za sebou a figuruje na 5. mieste.

Hostia mali v Košiciach raketový vstup do zápasu. V 5. minúte skóroval hlavou Goure, pre ktorého to bol druhý ligový gól v sezóne. V 17. minúte si kapitán DAC Andzouana nabehol do šestnástky a zvýšil náskok po krížnom centri z pravej strany.

Domáci po prestávke dopravili loptu do siete, ale gól striedajúceho Sagnu neplatil pre ofsajd. V 85. minúte najlepší hráč zápasu Andzouana nachytal nepozorného Putnockého a spečatil hladký triumf hostí.

Gólová radosť hráčov Dunajskej Galéria fotiek (7) Gólové oslavy futbalistov DAC Zdroj: TASR/František Iván

Niké liga - 13. kolo:

FC Košice - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:2)
Góly: 17. a 85. Andzouana, 5. Goure. Bez kariet, rozhodovali: Kružliak - Pozor, Jekkel.

Košice: Putnocký - Fabiš, Šindelář, Golikov, Jonec, Mizerák - Gallovič, Faško (88. Sovič), Qose (71. Vasiľ), Liener (59. Sagna) - Medved

DAC: Popovič - Gruszkowski, Csinger, Brunetti, Andzouana - Čermák, Dimun (66. Káčer), Romero (67. Vitális) - Trusa (75. Mendez), Goure (89. Veselovský), Herc (89. Barišič)

Hlasy po zápase /zdroj: Nova Sport 1/:

Ján Kozák ml., tréner Košíc: "Chceli sme byť disciplinovaní a aj sme boli. Dostali sme gól hlavou z 12 metrov, takú loptu by mal brankár chytiť. Dostali sme dve facky, ktoré sme nechceli. Dunajská Streda však bola v prvom polčase lepšia a zatlačila nás svojou kvalitou. Po prestávke sme sa dostali do náznakov šancí, škoda neuznaného gólu, ktorý nás mohol vrátiť do hry."

Adrian Guľa, tréner Dun. Stredy: "Prvý polčas rozhodol, boli sme dominantní a efektívni. V druhej časti už súper riskoval, za stavu 0:2 sme boli menej trpezliví, ale po prestriedaní sme sa vrátili do tempa. Krásne víťazstvo pre chlapcov a ďakujem fanúšikom za podporu."

Viac o téme: Ján Kozák Adrián Guľa FC DAC 1904 Dunajská Streda FC Košice