Mohli sa posadiť na španielsky trón, ale súper im to nedovolil: Atlético prišlo o víťaznú sériu

Hráči Atlética Madrid ďakujú fanúšikom po vyhratom derbyHráči Atlética Madrid ďakujú fanúšikom po vyhratom derby Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid prehrali v piatkovom zápase 12. kola La Ligy na ihrisku UD Las Palmas 1:2 a nevyužili šancu posunúť sa na čelo tabuľky.

Po bezgólovom prvom polčase išli domáci do vedenia v 51. minúte, keď sa presadil Kirian Rodriguez, a štvrťhodinu pred koncom zvýšili na 2:0 striedajúci Benito Ramirez. Za hostí znížil v 83. minúte Álvaro Morata, ale Atléticu sa už nepodarilo vyrovnať.

Po prehre stráca na prvý Real Madrid a druhú Gironu tri body. Madridčania zároveň prišli o šesťzápasovú víťaznú sériu v lige.