Obrovská potupa pre Dortmund: Bayern odčinil fiasko z pohára, Kane sa odtrhol z reťaze

Harry Kane oslavuje gólHarry Kane oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DORTMUND - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotnom šlágri 10. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku do tohto víkendu rovnako nezdolanej Borussie Dortmund suverénne 4:0 aj vďaka hetriku Harryho Kanea.

Hráči úradujúceho majstra vyťažili z fantastického vstupu do stretnutia. Vo 4. minúte skóroval hlavou uzdravený stopér Dayot Upamecano, v 9. minúte zvýšil náskok Kane. V 72. minúte sa anglický kanonier presadil druhýkrát v stretnutí a v nadstavenom čase skompletizoval hetrik. Prvé dva presné zásahy hostí niesli asistenčný rukopis Leroya Saneho.

Bayern si po skalpe tradičného rivala upevnil druhé miesto v tabuľke a stále platí, že s Dortmundom neprehral od roku 2019 celkovo už jedenásť zápasov v sérii. Borussia zaznamenala prvú prehru v tomto ligovom ročníku, v tabuľke jej patrí štvrté miesto.

Na jej čele je pred Bayernom s dvojbodovým náskokom Bayer Leverkusen, ktorý zvíťazil na pôde Hoffenheimu 3:2. Lipsko utrpelo druhú prehru v prebiehajúcej sezóne, domácemu Mainzu podľahlo 0:2. V ďalšom zápase zvíťazil Frankfurt nad Unionom Berlín 3:0, dva góly strelil v úvode stretnutia egyptský útočník Omar Marmoush.

Bundesliga - 10. kolo:

Borussia Dortmund - Bayern Mníchov 0:4 (0:2)
Góly: 9., 72. a 90.+3 Kane, 4. Upamecano

1. FC Kolín - FC Augsburg 1:1 (1:1)
Góly: 16. Maina - 25. Tietz

1. FC Union Berlín - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:2)
Góly: 2. a 14. Marmoush, 82. Nacho

FSV Mainz 05 - RB Lipsko 2:0 (0:0)
Góly: 76. Jae-sung, 82. Barreiro

SC Freiburg - Borussia Mönchengladbach 3:3 (1:3)
Góly: 7. Höler, 71. Weisshaupt, 90.+4 Grifo (z 11 m) - 25. Siebatcheu, 29. Plea, 39. Weigl

TSG 1899 Hoffenheim - Bayer Leverkusen 2:3 (0:2)
Góly: 56. Stach, 58. Weghorst - 45.+1 a 70. Grimaldo, 9. Writz

Viac o téme: Borussia Dortmund FC Bayern Mníchov Harry Kane