VIDEO Česká extraliga rieši nevídaný incident: Také niečo sa v hokeji stane len zriedka

Michal PlutnarMichal Plutnar Zdroj: Profimedia

KARLOVY VARY - Český hokejista Michal Plutnar z tímu HC Energie Karlove Vary čelí vyšetrovaniu disciplinárnej komisie za piatkový "zákrok" na Jana Piskáčka.

V ligovom zápase proti Plzni (2:3 po predĺžení) mal súpera pohrýzť do ruky. K incidentu došlo v druhej tretine, rozhodcovia Antonín Jeřábek a Jiří Ondráček si však nič nevšimli, a tak Plutnar pokračoval v hre. Je potrebné dodať, že podobné momenty sa priamo na ľade posudzujú veľmi ťažko.

Ak by situáciu zaznamenali, podľa pravidiel by to bol pre Plutnara v zápase koniec. Po stretnutí bola na sociálnych sieťach zverejnená fotografia Piskáčkovej ruky, na ktorej sa vytvorila modrina. Informácie priniesol portál iDNES.cz.

„Celá vec ma veľmi mrzí a rozhodne v nej nebol žiadny úmysel. Chcel by som sa ospravedlniť ako nášmu súperovi a klubu, tak aj vedeniu nášho klubu a fanúšikom,“ dodáva na klubovom webe Michal Plutnar.

Viac o téme: HC Škoda Plzeň Michal Plutnar HC Energie Karlovy Vary
  • Zdroj: TASR, športky